Víme do čeho vrazit peníze!

Přidáno: 05.03.2008 | Autor: Mika | Přidal: BarBara

V žádném případě nechceme kazit dobré jméno bank. Ukládat si těžce vydělané peníze na vkladní knížky a těšit se z trojprocentního úroku má též své kouzlo. Chceme vám jen nabídnout pár faktů, které by měl znát každý budoucí milionář. Zjistili jsme, co každý boháč ukrývá ve svém sejfu!

fotografiefotografie

ZLATO - Šperkovnice vaší manželky je určitě plná prstenů, náušnic a řetízků. Samozřejmě zlatých. Důvod na radost z velkého majetku to ovšem není. Z takového zlata se potěší maximálně vaši vnuci, kteří to jednou všechno zdědí a dají do záložny. Takto se byznys nedělá! Když chcete vydělat na zlatě, začnete shánět zlomkové zlato, zlaté cihličky anebo mince. Šperky totiž obsahují jen maximálně 75 % zlata, zatímco dukáty až 98%! Cena zlata tak, jako u všeho ostatního, závisí od poptávky. A ta se bude nadále zvyšovat. Netvrdí to místní věštice, ale vývoj na trhu. Většina dostupných zlatých žil už to nejzajímavější dala. Nyní se musí začít táhnout na nedostupných a méně výnosných místech.

ŘEČ PENĚZ: Cena zlata dosahuje historické maximum! Kilogramová cihlička stojí přibližně 20.200,- eur, co je o polovičku více, než před pár lety.

DIAMANT - Jednoznačně nejlepší investice! Ve vašem trezoru by jednoznačně neměli chybět! Za posledních 100 let cena diamantů nezaznamenala propad! Těžba drahokamů totiž klesá a dnes se ročně vytěží už jen asi 26-tisíc kilogramů diamantů. Těží se především v jižní a střední Africe, dále pak v Brazílii, Austrálii, Kanadě a Rusku. Zdroje v JAR a Indii jsou už takřka vytěžené. Diamant je celosvětově uznávané platidlo s větší mocí než bankovky anebo zlaté kreditky. Kdekoliv na světě svůj miliónový kamínek můžete prodat za pár minut. Místní klenotnictví může obléhat vaše žena, vy jako pravý byznysmen zaútočte na největší diamantové burzy na světě v Antverpách a Tel Avivu. Investovat se totiž vyplatí jen do obroušených diamantů, které nejsou součástí šperku. Když kupujete diamant, musí mít certifikát pravosti. V žádném případě nekupujte drahokamy ze Sierra Leony, Angoly, Pobřeží Slonoviny anebo Botswany. Jde o tzv. krvavé diamanty, z jejichž prodeje se financují války a proto je jejich vývoz zakázaný. ŘEČ PEŇEZ: Jedno karátový diamant v roce 1993 stál 5.500,- dolarů, dnes až 8.000,-.

 

NEMOVITOSTI - Vedle zlatých cihliček a krásně nablýskaných diamantů se ve vašem trezoru určitě budou výborně vyjímat i listy vlastnictví. Investování do nemovitostí je stále aktuální způsob znásobování peněz. Princip je jednoduchý - koupíte byt, vyměníte plastová okna a nainstalujete plovoucí podlahy a okamžitě si za ně můžete říci až o pár sto tisíc navíc. Do čerta se svědomím! Jde přeci o vaše peníze! Výborný způsob výdělku je též pronájem nemovitosti. Byt můžete pronajímat klasickým způsobem, ale můžete ho nabídnout jako apartmán na pár nocí pro návštěvníky města. V takovém případě sice fungujete tak trošku jako hotel, ale zisk je vyšší. V případě investování do bytů byste se měli co nejrychleji rozhýbat. Jednou se vývoj na trhu obrátí a ceny začnou klesat anebo déle stagnovat. Investovat se vyplatí i do stavebních parcel. Pozemek je totiž jako umělecké dílo. Svoji hodnotu nikdy neztratí, pouze ji zvyšuje. ŘEČ PEŇEZ: Metr čtvereční stál v minulém roce v průměre o 7200 korun více než v roce 2006.

 

UMĚNÍ - Největší peníze se točí v aukčních síních Sotheby´s a Christie´s v New Yorku a Londýně. Na své si je ale možné přijít i v aukční síni Soga v Bratislavě. V žádném případě se neřiďte vlastním vkusem a obrazy či jiná umělecká díla nekupujte podle toho, jestli se vám hodí do obýváku. Vyjma vlastního zubaře, právníka, holiče a realitního makléře, by měl mít pravý byznysmen i vlastního kunsthistorika - teoretika umění. Ten vám poradí, co, od koho a za kolik se vyplatí koupit. Určitý zisk zaručují jména - Benka, Bazovský, Alexy anebo Fulla. Cena uznávaných autorů neustále roste. Nákup si však vyžaduje vysokou vstupní investici. Pokud si na Benkův obraz vaše peněženka netroufá, rozhlídněte se v ateliérech začínajících malířů. Většina z nich prodává svá díla za pár tisíc. Garance zisku ovšem v tomto případě neexistuje. Dnes vám totiž nikdo nezaručí, že z mladého umělce za pár let něco bude.ŘEČ PEŇEZ: Nejdražší obraz byl v aukční síni SOGA v Bratislavě prodaný za 16 miliónů SKK (cca 13 mil. CZK).

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře