Mika poprvé v ČR - Praha 26.7.2010

Přidáno: 29.03.2010 | Autor: ChramMusic | Přidal: chris

Zpěvák Mika, hvězda současné britské popové hudby, vystoupí 26. července vůbec poprvé v České republice v pražské Tesla Areně. Mika, který je libanonského původu, doslova „vystřelil" na vrcholy hitparád v roce 2007 svojí deskou „Life In Cartoon Motion" s hitem „Grace Kelly". Bláznivě barevný a roztančený pop dokreslovaný kreativními klipy ve stylu art deco, kabaretu nebo Malého Prince vyburcoval tehdy stojaté vody a očaroval více jak dvacet miliónům lidí, kteří si stáhli jeho písničky a dalších šest miliónů, kteří si koupili jeho album „Life In Cartoon Motion".

 

MikaMika

Mika obdržel stovky ocenění a vyhrál v mnoha výročních anketách (Brit Awards, Q magazine, The World Music Awards Virgin Media či ceny MTV). Jeho styl bývá přirovnáván ke kapelám a hudebníkům jako Queen, Elton John, Scissor Sisters či Rufus Wainwright. „Základem mé hudby je, že je radostná, posilující, odvážná a že nepodléhá momentální módě či konvencím," říká. Často zpívá o svém životě a zážitcích v současném pestrém světě. Vstupenky jsou v prodeji od 25. března v sítích Ticketpro a Ticketportal v cenách od 660 do 995 Kč včetně poplatku. Koncert uvádí agentura Charm Music.

 

Mika (vlastním jménem Michael Holbrook Penniman) se narodil v roce 1983 v libanonském Beirutu. Vyrůstal v Paříži a od svých devíti let v Londýně. Brzy začal studovat klasickou hudbu a zpěv. Navštěvoval například Royal College of Music či nahrával v Royal Opera House. Inspirován Princem či Harry Nilssonem se zaměřil na popovou hudbu. Smlouvu podepsal s labelem Casablanca / Island poté, co ho odmítla všechna velká vydavatelství. Jeho první album „Life In Cartoon Motion" vyšlo 5. února 2007. Druhý singl „Grace Kelly" se okamžitě vyšplhal na 3. místo a posléze až na vrchol britské hitparády pouze díky stahování z internetu. V roce 2008 si Mika vysloužil nominaci na Grammy v kategorii „Best Dance Record" za „Life Today". Druhé album se jmenuje „The Boy Who Knew Too Much", vyšlo na podzim 2009 a singlem je píseň „We Are Golden". V prosinci 2006 Miku v anketě Sound of 2007 více než 130 hudebních kritiků a zástupců rádií jmenovalo „Nejlepším novým talentem pro rok 2007".

 

 

 

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře