Sporty - (Ne)Sporty

Přidáno: 10.03.2008 | Autor: Mika | Přidal: BarBara

Zapnete televizi - tenis, hokej, kopaná! Otevřete noviny - tenis, hokej, kopaná! Posloucháte rádio - tenis, hokej, kopaná! A přitom je na světě tolik zajímavých sportů!

fotografiefotografie

 I když některé z nich se vám mohou zdát přinejmenším zvláštní.

Nošení manželek - Fini jsou skuteční džentlmeni a své manželky by od samé lásky nejraději na rukou nosili. Páni, nemělo by to platit i pro nás? ... Seveřané to ale posunuli dál, protože zjistili, že i v této „disciplíně" se dá soutěžit. Americké nošení manželek je sice ve světě známější, ale tento sport Američané jen okoukali. Soutěží se na trati dlouhé čtvrt kilometru a muž musí odnést ženu do cíle co nejrychleji. Motivace je velká - chlap dostane tolik piva, kolik váží jeho žena.

Házení mobilů - Fini dali světu i další zajímavý sport. Nefungující mobilní telefon dokáže majitele tak rozzuřit, že by s ním nejraději praštil o zem, anebo zahodil velmi daleko. A takto nějak vznikla soutěž v házení mobilů. Držitel světového rekordu musel být pořádně zuřivý, protože svůj telefon hodil do vzdálenosti 82,6 metru. Pro ty, kteří mají svého mobilního miláčka velmi rádi, organizátoři každý rok zabezpečí dostatečné množství telefonů. Vyventilovat se na nefungujících službách mobilních operátorů se tak může každý.

Závody motorových sekaček - Téměř všechno je tu stejné jako na klasických automobilových závodech. Namísto bezpečnostních kombinéz ovšem mají jezdci oblečené kárované košile a nezávodí auta, nýbrž motorové sekačky. Tento sport je mimořádně oblíbený především v Americe, kde se každý rok koná více než 110 závodů. Jestliže máte pocit, že je to nuda, jste na omylu. Takový stroj dokáže totiž dosáhnout rychlost 100 km/h! Sekání - Ve střední Evropě se příliš mnoho motorových sekaček na loukách a pasekách neprohání. Např. na Slovensku se proto každý rok koná několik soutěží v sekání klasickou kosou. Vyhrává ten, kdo má nejostřejší kosu, protože pouze tak totiž může nejrychleji posekat půl arovou louku. Rekord z roku 2004 je jedna minuta a 52 sekund.

Honění sýru - Angličané jsou zvláštní lidé. Kdybyste je viděli při tomto „sportu", okamžitě je začnete považovat za podivíny. Vždy v květnu vylezou „sportovci" na kopec nedaleko města Gloucester a za burácení davu pod kopcem se soutěž může začít. Se sekundovým náskokem pustí s kopce dolů dvojitý glouchesterský sýr a potom už vlastně ani nestíháte sledovat, co se na kopci děje. Svah je dost strmý a sýr dokáže nabrat rychlost až 120 km/h. Lidé po pár uběhnutých metrech většinou spadnou a kutálejí se spolu se sýrem. Vítěze se sýrem v rukou většinou odváží sanitka do místního špitálu, na ošetření odřenin, pohmožděnin a zlomenin. Letošní turnaj se bude konat 26. května.

Šnorchlovaní v bažině - Velká věc! Když si na něco podobného troufáte, vydejte se do Walesu. Pravidla jsou jednoduchá. Na hlavu si nasadíte šnorchl, na nohy ploutve a snažíte se proplavat stometrovým kanálem tam a zpět. Výraz kanál je skutečně na místě. Nejde o žádnou místní říčku, ale o smradlavou stoku plnou bahna a špíny. Jakýkoliv tradiční plavecký styl je navíc zakázaný! To aby se diváci bavili ještě více.

Skoky na liánách - Cestovatel David Attenborough se v polovině minulého století dostal na tichomořský ostrov Péntecót a oněměl. Uviděl muže s liánami připevněnými na nohou, jak skáčou z 35 metrové věže. Zajímavé na tom celém bylo, že každý z nich se zaryl do země! Jde totiž o prastarý náboženský rituál, který má zabezpečit plodnost země. To zaručí pouze ten skokan, který se půdy dotkne rameny. A tak vznikl bungge jumping.

fotografie

Šachový box - Tento sport pravděpodobně vznikl jako důkaz, že i šachisti mohou být drsní muži a že boxeři mají rozum. Hráči mají na sobě boxerské trenky a střídavě hrají šach a box. Boxuje se dvě minuty, šach se hraje čtyři a takto stále dokola. Turnaj může být ukončený šach-matem anebo knokautem.

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře