Katka Knechtová: Rockerka zpívá i lidovky

Přidáno: 26.04.2010 | Autor: MelaniaSamuelova | Přidal: chris

Katka Knechtová se dostala se svým "Radost být s vámi" turné na Moravu. Dnes představí v Břeclavi své písničky, které najednou na jednom pódiu bude hrát její rocková kapela a cimbalovka Hudci z Kyjova.

 

Katka KnechtováKatka Knechtová

"Chtěla jsem udělat něco netradičního, tak jsem moje skladby nacvičila s muzikanty z cimbalovky a také s mou koncertní kapelou. Sama jsem byla překvapená, když jsem slyšela, jak to na zkouškách zní. Bylo to fakt náročné na přípravu, ale vyplatilo se nacvičit to. "

 

Na této šňůře Katka ukazuje, že by se v lidovém souboru určitě neztratila jako zpěvačka, protože lidovka "Šaľena ja bula" jí jde stále perfektně. Obstála by i jako tanečnice, neboť smyčce a cimbál ji věru dokáží rozohnit. Aby bylo spojení rocku a cimbálové hudby dotažené do detailů, zpěvačka si nechala ušít speciální kostýmy.

 

"Neudělala jsem si je sama. Volala jsem Borisi Hanečkovi a řekla jsem mu, že bych potřebovala něco na toto turné. Chtěla jsem, aby to bylo něco na styl lidovky, ale v žádném případě jsem nechtěla, aby to vypadalo přesně jako lidový kroj. Mělo to být moderní, pouze šmrncnuté s lidovým stylem. Nemám proto žádnou košili s velkými rukávníky. "

 

Katka Knechtová si po slovenské části šňůry pochvaluje, že je to zatím její nejlepší turné. Spojila se s muzikanty, s nimiž jsou dobrá parta a již nyní / v polovině turné / se od nich velmi mnoho naučila. Mimo jiné i to, jak se nejrychleji uzdraví - po koncertě musí kloktat slivovici.

 

"Je to hnusné, ale prežiju to."

 

"Radost být s vámi" turné si Katka Knechtová naplánovala se speciálním hostem, Aneta Langerová. Ta si s Katkou střihla písničku Spomaľ. Aneta se ji naučila v češtině a během společných zkoušek ji dopilovala tak, že nebyl slyšet žádný český přízvuk.

 

"Vždy se bojím, když jdu tuhle písničku zpívat česky, ale zatím se všem líbila. To mě těší. Vždyť ji s Katkou zkoušíme před každým koncertem, už jsem se ji jako-tak naučila. "

 

Aneta a Katka

 

Pokud nevěříte, ještě je šance jít si to zkontrolovat. Dnes v Břeclavi, zítra v Olomouci, ve čtvrtek v Brně a v pátek v Kyjově.

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře