Slash: „Zbožňuju hru Guitar Hero"

Přidáno: 03.06.2010 | Přidal: chris

8. červen se stane svátkem pro všechny ctitele mistrovských riffů, kytarových sól i pro fanoušky Guns N´Roses: Slash, jejich bývalý sólový kytarista, jeden z nejoceňovanějších světových hráčů na tento nástroj, vystoupí ve svém typickém cylindru s doprovodnou kapelou 8. června v Tesla Areně.

 

SlashSlash

lash přijede v rámci turné ke svému sólovému albu, které vyšlo letos v dubnu. Před několika týdny Slash odpověděl na Ultimate Guitar fóru na zvědavé otázky fanoušků:

 

* Je pravda, že jsi riff z písně „Sweet Child O' Mine" nikdy neměl rád?

 

SLASH: Nikdy mi nevadil přímo riff, ale spíš písnička jako celek. Je to balada v rychlém tempu a tahle kombinace mi vždycky přišla tak trochu šílená. Za ty roky jsem si jí ale docela oblíbil.

 

* Máš nějaké favority mezi kapelami, které se v posledních letech objevily na scéně?

 

SLASH: Airborne Toxic Event, The Dead Weather, Them Crooked Vultures.

 

* Na kterou ze skladeb z nového alba jsi nejvíc pyšný?

 

SLASH: Jsem velmi pyšný na album jako celek. Práce na něm byla pro mě úplně novým typem zkušenosti.

 

* Co považuješ za nejlepší nápad svého managementu za poslední dobu (nebo nejhorší, ale to asi nebude tak zábavné)?

 

SLASH: Především to, že mě motivují, abych se zapojil do online aktivit a také to, že mi v různých regionech sehnali různé distributory. A vlastně všechno, v čem mi pomohli s touhle poslední deskou.

 

* Máš nějaký názor na to, jakým směrem se vydalo nové vedení Gibson Guitars? Jako dlouholetého uživatele jejich kytar by mě zajímalo, co si myslíš o některých nových designech, které teď používají, protože si myslím, že se pod novým vedením vydali dost podivným směrem.

 

SLASH: Upřímně, v poslední době jsem se nevěnoval téměř ničemu jinému než svému albu, takže netuším. Ale musím říct, že kvalita nových kytar je naprosto dokonalá.

 

* Jak se teď věci mají s Velvet Revolver? Slyšel jsem, že máte v podstatě připravené album - objevila se některá z těch písniček na tvém novém albu?

 

SLASH: Ano, máme hodně nového materiálu, ze kterého bychom rádi vytvořili nové album, jakmile najdeme nového zpěváka.

 

* Je pravda, že jsi měl nabídku připojit se k Megadeth ještě před tím, než vyšel „Appetite for Destruction" Guns N´Roses?

 

SLASH: Vlastně to pravda není. Dave a já jsme jednu dobu přemýšleli, že spolu založíme novou kapelu, brzy jsme si to ale rozmysleli.

 

* Jakou bys dal radu začínajícím kapelám, které se chtějí prosadit? Jaké jsou podle tebe, jakožto profesionálního hudebníka, zásadní chyby, kterých se má začínající kapela vyvarovat a naopak zásadní postupy, kterých by se měla držet?

 

SLASH: Především, nenechte svému labelu kompletní kontrolu nad vaší hudbou. A obecně, nenechte váš label dělat s vaší hudbou cokoli, co byste s ní vy sami nikdy nedělali.

 

* Měl jsi při tvorbě nového alba obavy z toho, jak budou lidi reagovat na to, že jsi k němu přizval některé tváře, které nejsou považovány za právě typické rockery/rockerky (jako například Fergie)? Byl to podle mě jednoznačně riskantní krok, ale z většiny reakcí na album, co jsem zatím slyšel, se asi dost vyplatil.

 

SLASH: Věděl jsem, že riskuju, ale zároveň jsem přesně věděl, co dělám. Písně na albu jsou kvalitní, nejde o žádný popík.

 

* Máš opravdu rád hru Guitar Hero?

 

SLASH: Zbožňuju Guitar Hero, je to jedna z nejlepších počítačových her vůbec. Guitar Hero přivádí děti a teenagery k dobré hudbě, ke které by se možná jinak vůbec nedostali.

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře