text

Aneta Langerová dospívá a spolu s ní i její hudba.

Přidáno: 30.10.2007 | Autor: SilviaTurnerova | Přidal: chris

Dotyk vznikal téměř dva roky. Po úspěšném debutu Spousta andělů, měla Aneta před sebou dvojnásobnou výzvu - obhájit úspěch debutu, ale i předsevzetí, napsat si část skladeb na album sama. Zda bude Dotyk úspěšný jako prvé CD, to ukáže čas.
Aneta s gitarou :-)Aneta s gitarou :-)

Avšak o tom, jak se Aneta zhostila úlohy interpretky, ale i autorky, se můžeme přesvědčit již nyní. Začátky psaní byly pro ni těžké, ale po složení první skladby to dostalo spád, až nakonec zjistila, že většinu skladeb na album napsala sama a mnohé skladby se jí velmi povedly. „Dostala jsem se do stavu jakési euforie a začala psát a potom přišlo takové uvolnění, že jsem se nestyděla za to, co jsem vytvořila, naopak jsem se cítila velmi dobře. Písně se dávaly dohromady, až jsem najednou zjistila, že většina jich pochází ode mě. To je velmi příjemný pocit." Uvedla Langerová, která je autorkou většiny skladeb, jak po textové, tak po hudební stránce.

Dotyk přináší deset skladeb, prvním singlem je skladba Malá mořská víla, která patřila víc než půl roku mezi nejhranější skladby ve slovenských rádiích. V současnosti se do rádií dostává skladby Podzim, ke které vznikl i animovaný videoklip. Na albu zaujme vícero skladeb, Vysoké Napětí, které je na albu , ale i na koncertech zpestřené beatboxem, rytmická Desetina, anebo Slib mi dej, zpestřená kontrabasem. Celkově je Dotyk oproti debutu více vyspělejší a možná proto i těžší. Skladby nejsou prvoplánové rádiové hity, ale po jejich poslechnutí vám budou ještě dlouho znít v mysli. Producent Honza Muchow dodal albu punc kvalitního hudebního díla.

Na konci září odstartovala Aneta svoje koncertní turné, které završí třemi koncerty na Slovensku. V téměř dvouhodinové šou představuje skladby z Dotyku, ale odehraje i hity ze Spousty Andělů. Některé ze skladeb oproti albumové verzi změnily svoji podobu, podle mého názoru byly výborně přearanžované, co koncertu dodalo celistvost a dynamiku. O tom, že Aneta si vybírá jen to nejlepší, není třeba pochybovat. Ve své kapele má výborné hudebníky, kterým to spolu dokonale funguje. Koncertní kapela se pro potřeby turné rozrostla, hostují v ní DJ Sebastien Richard a jazzová houslistka Anna Mlinariková. Kapelu doplňuje samotná Aneta, která odehraje celý koncert na kytaře, resp. Kytarách, které během koncertu často mění. Dobře vymyšlená, i když ničím příliš vyjímečná je i vizuální stránka koncertu, kdy na podium svítí množství barevných světel a v pozadí na velké obrazovce se promítají animace, při jejichž výrobě spolupracovala i Aneta.

To, že se Aneta spolupodílí na téměř všem, co se skladeb, koncertu a turné týká, je velmi znát. V porovnání s předešlým turné je to velký rozdíl. Během brněnského koncertu bylo cítit, že jí to baví, že je se skladbami a kapelou zžitá. Na pódiu se cítí výborně a hudbu dělá proto, že jí to opravdu baví.

Po české části bude turné pokračovat na Slovensku, v listopadu se Aneta představí ve třech městech: 7. 11. Košice, 8. 11. Banská Bystrica, 10. 11. Bratislava.

http://www.langerovaaneta.cz/

 

Silvia Turnerova

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře