Chinaski 07

Přidáno: 30.10.2007 | Autor: SilviaTurnerova | Přidal: chris

Se sedmým albem přichází česká kapela Chinaski v roce 2007. Aby těch sedmiček nebylo málo, album nazvali 07 ( Nula Sedum ) a je na něm 14 ( 7+7 ) skladeb.
Album coverAlbum cover
Skladby z Nula Sedmičky jsou chytlavé, refrény silné a nakažlivé. Fanoušci určitě dostanou to, na co jsou zvyklí, rozhlasový posluchač identifikuje skladby kapely bez problémů. Novince nelze hudebně nic vyčítat, vždyť Chinaski jsou staří profíci. O to, aby album nesplynulo s předešlými, se postarají skladby, při kterých kapela hudebně experimentovala. První takovou skladbou je Basama Fousama, energická skladba, která donutí každého kývat se do rytmu, a když ve skladbě zazní i rap, o úspěchu, zvláště u týnejdžerského publika, nelze pochybovat. Už se těším na koncertní verzi skladby, určitě to bude pořádný „nářez", jak byli zvyklí fanoušci na začátku kariéry kapely, kdy jí bylo možné zařadit mezi punk-rockové kapely. Rockověji laděných skladeb najdeme na albu víc, avšak nechybějí ani pomalejší, kde musím vyzdvihnout akusticky zahrané Zrcátko, které patří podle mého názoru mezi nejlepší skladby Nula Sedmičky. Skladbu nazpíval trumpetista Petr „Kuži" Kužvart, který je i jejím spoluautorem. Jeho zpěvácký debut se vydařil, i když je v některých momentech cítit nejistotu, která však skladbě neubližuje. Kromě Kružiho si na albu zazpíval i baskytarista Ondřej Škoch. Něco tu nehrálo v jeho podání příjemně osvěží album a určitě není na albu jen do počtu.

Mezi vydařené skladby alba se zařadil singl Zadarmo, který patří mezi nejhranější skladby nejen doma - v České republice, ale i na Slovensku se postaral o rozruch kvůli nadávce, kterou ve skladbě museli vypípat, aby byla hratelná v rozhlase. Potencionálních singlů je na albu vícero - energická skladba Basama Fousama, pomalejší Baletka, příjemně melodické Vakuum, ve kterém hostoval Český národní symfonický orchestr, anebo kontroverzní Slovní pyrotechnika, se smutně známým proslovem bývalého českého premiéra Paroubka.

O tom, že Chinaski jsou jednoznačně nejlepší na koncertech, se bude možné přesvědčit už v listopadu, kdy kapela startuje svoje turné v Čechách. Jako host se na koncertech představí slovenský Desmod, který na oplátku Chinaski pozval na svoje turné, které plánují na jaro 2008.

http://www.chinaski.cz/

 

Silvia Turnerová

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Chinaski na Space Tour

Komentáře