text

Nebezpečný sexy hybrid z dílny Vincenza Natali

Přidáno: 27.03.2008 | Autor: MarekVatral | Přidal: marcel13

S jeho jménem souvisí jeden z nejnezapomenutelnějších futuristických trilerů druhé poloviny 90. let - fenomenální Kostka (Cube, 1998) režiséra Vincenza Natali. Hranici blízké budoucnosti nemíní překročit ani ve svém nejnovějším filmu Splice. Po tématické stránce to sice zapáchá otřepanými motivy, se kterými jsme se už mohli setkat v jakémkoli průměrně vybudovaném „scifičku", to však neznamená, že z toho nemůže vzejít poctivě natočená vize, která si nás bez rozmyslu podmaní. Jak tomu bylo například v případě dnes už kultovní veličiny Kostka.
Vincenzo NataliVincenzo Natali
Kromě osvědčené zdatnosti režiséra lákají i ostatní činitelé, proč bychom se měli na tento film podívat - hereckou podporu mimořádné dvojice Adrien BrodySarah Polley. Ti tady ztvární mladý vědecký pár zaměřený na genetické inženýrství. S jeho pomocí tak následně odkrývají šílený způsob na klonování živých tvorů, nejdříve neškodných zvířat a později i lidských bytostí. Aby se jim podařilo vytvořit úplně nový organismus, rozhodnou se spojit DNA člověka a zvířete v jedno. Díky svým zvráceným experimentům začínají pomalu, ale jistě vytvářet rozporuplné bytosti, jejichž existence se jistě vymyká jakýmkoliv právním, ale i etickým regulím. Jejich fatální touha po poznání jim úplně zaslepuje oči a jak to už v podobných případech bývá zvykem, všechno se později obrátí proti nim.

Nový organismus, přesněji hybrid jménem Dren se ve zlomku jediné sekundy rapidně přemění na zdeformované nemluvně ženského pohlaví. Je sexy, ale takové koušou nejvíc. Její přílišná oddanost k vlastním stvořitelům se začíná přeměňovat na smrtelně nebezpečnou hru.

Na scénáři, který měl původně vzniknout jako celovečerní animovaný film, Natali uletěl spolu s Antoinettom Terry Bryantom a Dougom Taylorom. Natáčet by se mělo začít už tohle léto v Torontě. O speciální efekty se postarají odborníci z Paříže, Berkeley a Toronta v Kalifornii. Tentokrát bych opravdu nečekal androidní krásku ochotnou milovat a pomáhat, na jakou jsme si zvykli v nezapomenutelném nadčasovém díle Blade Runner Ridleyho Scotta. Právě naopak...

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Láska na pracovišti

Sexy sochy

Komentáře