Harry Jánošík, Žofré Novák...pomóóóc !

Přidáno: 07.04.2008 | Autor: Mika | Přidal: BarBara

Celebrity dennodenně dokazují, že jejich rozmary nemají žádné hranice. Smutné je, že některé výstřelky si odnášejí především jejich děti. Anebo máte pocit, že se jmény jako Tygr, Jablko anebo Sedmikráska se žije snadno?

fotografiefotografie

Mezi hollywoodské dětičky s podivnými jmény jen před pár dny přibyla dcera herečky Halle Berryové. Její jméno Nahla se vám může zdát normální, ale pouze do chvíle, dokud si ho nepřeložíte. Slovo Nahla totiž v arabštině znamená včela medonosná! Chudák dítě.

V Americe dokonce sestavili žebříček nejšílenějších jmen celebrit. Včela medonosná samozřejmě vede. Ještě donedávna však na vrcholu žebříčku trůnila dcera Franka Zappy se jménem Měsíční jednička. Herečka Gwyneth Paltrowová dala své dceři jméno Jablko a syn režiséra Woodyho Allena se jmenuje Taška! Mezi jmény, jenž způsobují dětem známých osobností trauma najdete i jména Oliva, Indiánská růže, Sedmikráska, Broskev, Řeka anebo Marmeláda.

Odlišovat od „normálních" lidí se potřebují i naše středoevropské hvězdy. Například takový Maroš Kramár. Jména jeho prvních dvou dětí - Timur a Tamara - jsou v porovnání se jménem pro jeho třetího potomka úplně běžná. Pokud se manželům Kramárovým narodí dcera, bude se jmenovat Trma! 18 let bude děvčátko pravděpodobně trpět a potom si dá jméno změnit. Maroš se asi otázce - „Proboha tati, co jsem ti udělala?" - nevyhne!

Originálním jménům podlehli i „obyčejní smrtelníci". I když faktem je, že exotická jména svým dětem dávají spíš romské maminky. Módu jmen filmových a televizních hrdinů odstartovali v 60. letech 20. století májovky. Indiány okouzlení rodiče chtěli dát svým dětem jména jako Winnetou, Ribanna a Nšo-či. Matrikářky se zdravým rozumem tato jména odmítly uznat.

fotografiefotografie

Potom tu byla vlna Angeliky. Některé ženy milovali Žofrého natolik, že toto jméno chtěli dát i svým synům. Matrikářky si opět zachovali zdravý rozum a tak žádný Žofré Novák u nás neběhá. Naopak, v generaci dnešních čtyřicátnic jsou Angeliky výrazně zastoupené. Jméno Ludvík III. matrikářky zapsat rovněž odmítly!

Bylo tu i období, kdy naším největším hrdinou byl Sandokan a matriky pár žádostí o zaevidování tohoto jména zaznamenaly. Vždy však bez úspěchu.

V občanských průkazech najdete díky Mrazíkovi též jméno Nasťa a díky Pobřežní hlídce a její silikónové plavčici jméno Pamela.

Obrovská popularita telenovel má za následek, že v rómských osadách žije několik Esmerald a Carlosů a ničím neobyčejným nejsou ani jména jako Chosé, Jenifer, Rosalinda a Armando. Vždy ve spojitosti s příjmeními jako Stojka, Cicko, Farkaš. Velké pozdvižení způsobil i Kevin, který byl sám doma a tak díky tomuto filmu mají naši Kevinové už okolo 17 let.

Nejen do našich srdcí, nýbrž i do našich matrik se zapsal i Harry Potter. Bylo by určitě zajímavé zjistit, jak se např. na Slovensku žije s tímto jménem. Především, když má chlapec za jménem Harry příjmení Jánošík. V Popradu žije chlapec León, jehož matka se zamilovala do akčního hrdiny Leóna, kterého ztvárnil herec Jean Renó.V naší zemi můžete narazit i na další zahraničně znějící jména.

Chlapci: César, Cory, Francesco, Lórant, Teo.

Děvčata: Merilyn, Noemi, Raluka, Scarlet, Vivien, Zaira.

Milí budoucí rodičové! Mějte vždy na paměti, že zvláštní jméno zaručí vašemu dítěti trauma na celý život. Psychologové se shodují, že exotické jméno nemusí být v dětském kolektivu kladně přijaté. Kolektiv dětí odlišnost spíš potrestá, než ji přijme. U nás si můžete vybrat z cca 1500 jmen. Minulý rok patřila mezi nejpopulárnější jména Samuel, Martin, Jakub, Tomáš, Adam, Viktorie, Natália, Kristýna, Ema, Simona, Laura, Vanesa a Tamara. Pokud přeci jen chcete, aby se váš potomek jmenoval originálněji a jméno, které jste mu vybrali nenajdete v našem kalendáři, na matrice musíte dokázat, že v zahraničí existuje! Ve jménu všech nenarozených dětí vás prosíme, abyste si raději vybrali něco „normálního"!

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře