Přičarujte si štěstí a peníze !

Přidáno: 25.10.2010 | Autor: Mika | Přidal: BarBara

Člověk je tvor málokdy a s máločím spokojený. Určitě by se nikdo nezlobil, kdyby byl o trošku zdravější, šťastnější, zamilovanější a bohatší. Víme jak na to!

 

moneymanmoneyman

Naplánujte si pár výletů po slovenských hradech a zámcích a během výkladů průvodců se spíše než na letopočty a jména panovníků soustřeďte na tajuplné legendy a pověsti.

 

KRÁSA - I ošklivé káčátko se díky kouzlům a čárům dokáže proměnit na krásnou labuť! Stačí jeden pohled a úsměv do benátského zrcadla na hradě Krásná Hůrka a už nikdy nebudete přemýšlet nad návštěvou plastického chirurga. Místní průvodci garantují omlazení a věčné mládí.

 

PENÍZE - Těch nikdy není dost a prý více by jich mělo být po tom, když si sednete na křeslo hraběte Jána Pálffyho, které je vystavené na Bojnickém zámku. Legenda slibuje stejné bohatství jako měl tento solventní šlechtic.

 

LÁSKA - Za láskou se vydejte na Trenčínský hrad. Pověst o skalní studni a lásce Omara a Fatimy je vcelku známá. Pokud toužíte po stejně velké lásce, stačí, když do studny hodíte minci. Jestliže chcete svoji lásku pojistit druhým kouzlem, doneste si na hrad visací zámek. Zamkněte ho na mříž, kterou je studna přikrytá a napište na něj svá jména. Vaše láska bude stejně pevná jako ocelový zámek.

 

fotografie

 

RODINA - Čáry slibují i potomky. Pokud toužíte mít tolik dětí, kolik měla císařovna Marie Terezie, stačí když navštívíte hrad Červený Kámen nedaleko Prešporku (dnešní Bratislava) a posadíte se na křeslo pod jejím obrazem. Je potřeba si ovšem pečlivě rozmyslet či kouzlo této legendy vyzkoušíte na vlastní kůži. Panovnice totiž měla 16 dětí! Podobné čary fungují i na Bojnickém zámku. V té nejvyšší věži v Rytířském sálu jsou po jeho obvodu kamenné lavice. Prý, když si žena sedne na pravou lavici, do roka se jí narodí děvčátko, pokud na levou, porodí chlapce. V zadní části sálu je ještě jedna kamenná lavice. Jestliže toužíte po dvojčatech, sedněte si na ni!

 

ŠTĚSTÍ - Do vlastního štěstí musíte trošku investovat a proto, když půjdete na hrad Krásná Hůrka, mějte připravenou alespoň jednu minci! Tu potom vhoďte do hladomorny a štěstí by si vás mělo najít do několika dní.

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře