text

Nový Star Trek pod Vánočním stromečkem v roce 2008

Přidáno: 06.11.2007 | Autor: MarekM | Přidal: marcel13

Všechny skalní fanoušky filmové série Star Trek čeká další celovečerní lahůdka v podobě zatím nepojmenovaného jedenáctého pokračování. Tento seriál, který se začal vysílat koncem roku 1966, si dávno podmanil celý svět. Stal se kultem s mnoha milionovým zástupem příznivců po celém světě, 100 milionový rozpočet proto nikoho nepřekvapuje!
J.J. AbramsJ.J. Abrams
Jméno režiséra J.J. Abramse též nenechává nikoho na pochybách, úspěch se očekává jaksi automaticky. Duchovní otec a spolutvůrce seriálových hitů Felicity, Lost a Alias má zkušenosti s produkcí, režií i psaním. Naposledy dokázal přesvědčivě prorazit na plátna kin i jako režisér obrovského hitu Mission: Impossible III s Tomem Cruisem v hlavní roli.

Takto získanou důvěru úročí ještě před první klapkou a do pokračování výpravné sci-fi ságy nejen lanaří to nejlepší z Hollywoodu, ale podle všeho se chystá i inovovat. Pomluvy o nových tvářích v podobě exkluzivních herců jsou zahaleny tajemstvím, stejně vášnivě se diskutuje i o tom, že kromě typických postav zlosynů a humanoidů, bez kterých by Star Trek myslím, ani nebyl tím, čím je, přibudou i nové, zatím blíže nespecifikované prvky.

V roli kapitána lodě Enterprise se představí Chris Pine. Jde ne o jediného obsazeného mladého herce a takovýto výběr jen potvrzuje, že Abrams se pro pokračování ságy rozhodl zalovit v minulosti a představit nám mladost hlavních hrdinů. Není to ostatně žádná novinka, když se „kultovky" vracejí do období před vznik prvního dílu ( tzv. prequely ). Star Trek jen pokračuje v trendu, na který už naběhly takové slavné série jako Hanibal, Exorcista, James Bond 007 či před léty sága Star Wars, jediný důstojný konkurent Star Trek vesmíru.

Dalším potvrzeným představitelem je i herec Eric Bana. Tento Australan, který v dubnu tohoto roku oslavil svoje 39. narozeniny, se nám představí v roli Nera. Je to úplně nová postava a víme o ní jen tolik, že určitě nebude bojovat na straně dobra a spravedlnosti. Bana je tak postavený do neobvyklé situace. Diváci ho mají zafixovaného jako Hoota z Black Hawk Down, Hectora z Tróje, anebo Avnera ze Spielbergova hitu Mnichov, což jsou všechno možná ne dokonalí, ale určitě správní chlapi. Uvidíme, jak zvládne tuto novou polohu. V jeho prospěch zase hovoří postavy jako Hulk, který je dost rozporuplným komiksovým hrdinou, zapomenout nemůžeme ani na jeho ještě australský snímek Chopper z roku 2000, kde si hravě poradil se ztvárněním psychicky labilního vraha. Uvidíme, či si vzpomene na ty správné herecké praktiky a přesvědčí diváky i kritiku v roli zloducha. Talent a charisma na to má.

Začátek natáčení nového Star Treku se plánuje na listopad tohoto roku a premiéra v prosinci 2008.

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře