text

Nolan režíruje dalšího Batmana

Přidáno: 08.11.2007 | Autor: IvanKucera | Přidal: marcel13

Jsou to už dva roky, co netradiční režisér Christopher Nolan (Memento, Insomnia) opravil Joelem Schumacherem v Batman navždy (1995) a Batman a Robin (1997) pošramocenou sérii o netopýřím muži a navázal na kvalitu Tima Burtona v jeho Batman (1989) a Batman se vrací (1992). Nolanov Batman začíná (2005) se dočkal jak komerčního, tak úspěchu kritiky, byl dostatečnou kompenzací za roky strádání komiksového vydavatelství DC Comics, kvůli Soudci Dreddovi atd. ztrácejícího jiskru.
Batman BeginsBatman Begins
Přesto, že se kriminálníci Joker a Two-Face objevili už v předcházejících dílech (Batman a Batman navždy), režisér je neváhá pro svoje účely angažovat znovu (a to původně chtěl i Tučňáka). No a když scénář píše se svým mladším bratrem (Jonathan se podílel už na překombinovaném Dokonalém triku), plnému zloduchů tradičně „nolanovsky psychologicky", což snad bude příjemně strašidelné a realisticky mrazivé. Podpůrné roličky si střihnou Eric Roberts a William Fichtner, Maggie Gyllenhaalová nahradí Katie Holmesovou jako hrdinova dívka (průběžné údaje na IMDb uvádějí, že hraje stejnou postavu!). Two-Facea ztělesní Aaron Eckhart z Erin Brockovichové, zároveň se vrátí Christian Bale (Wayne), Michael Caine (komorník Alfred), Morgan Freeman (vynálezce Fox) a Gary Oldman jako Gordon, jeden z mála nezkorumpovaných policajtů v prohnilém Gothamu.

Díky studiu Warner Brother, zastupovaným producentkou Thomasovou (od r. 1997 režisérovou manželkou), se dočkáme neskromné audiovizuální stránky - úspěch nultého/pátého dílu ukázal, že „nový pohled" na staré téma má budoucnost (vrátí se i skladatelé James N. Howard a Hans Zimmer). Snímek nese název Temný rytíř. Největší očekávání jsou spojena s mladým (za bisexuální Zkrocenou horu na Oskara nominovaným) Australanem Heathem Ledgerem. Ten nabral odvahu (a snad i vizi) ke ztělesnění Jokera, nedostižitelně (?) podaného Jackem Nicholsonem v prvním Batmanovi. Kandidátem byl i Sean Penn.

Technicky náročné natáčení je v plném proudu, premiéra je ohlášená na léto 2008. Do té doby si vystřihujte z barevného papíru netopýry.

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Profil Christian Bale

Komentáře