text

Nejlepší nemocniční seriál – Dr. House. Potvrdí to třetí série?

Přidáno: 08.11.2007 | Autor: MichalBelobrad | Přidal: marcel13

Dr. House patří mezi nejpopulárnější lékařské seriály na světě. Vyniká mezi takovými značkami jako M*A*S*H, Chicago Hope či Pohotovost. Americká média dokonce vyhlašují, že je nejen nejlepší seriál této sezóny, ale nejlepší z nemocničního prostředí vůbec.
Dr. HouseDr. House

Děj se odehrává v univerzitní nemocnici Princeton-Plainsboro v New Persey, kde svoji práci vykonává zarostlý, neupravený a věčně rebelující Dr. Gregory House (Hugh Laure). Kvůli problémům s nohou chodí o holi a užívá vicodín na potlačení bolesti. Naoko všivák, ve skutečnosti geniální odborník na infekční choroby, nefrologii a diagnostiku. Svým chováním a řečmi však irituje a ponižuje kolegy i pacienty. Provázejí ho vyjádření: „Všichni lžou", anebo „Budeme to léčit, když se to zlepší, máme pravdu, a když ne, bude to něco jiného".

Na nejsložitějších případech v nemocnici pracuje se skupinou mladých lékařů. Houseův tým se skládá z neurologa Dr. Errica Foremana (Omar Epos) s pochybnou minulostí ( a jistou podobností samotnému Houseovi). Ženskou část zastupuje vlídná imunologička Dr. Allison Cameronová (Jennifer Morrisonová) a posledním v trojici Houseových spolupracovníků je specialista na intenzivní péči Dr. Robert Chase (Jesse Spenser). House má jediného skutečného přítele Dr. Jamese Wilsona (Robert Sean Leopard), specializovaného onkologa, se kterým konzultuje své případy. Jeho nejvýraznější protipól tvoří primářka a správce nemocnice Dr. Lisa Cuddyová (Lisa Edelsteinová) - jejich vztah je poznamenaný neutichajícím napětím a věčnými neshodami. Za všemi problémy sice stojí Houseovy nesplněné povinnosti na klinice, má to však i jeden háček. Jeho nekonvenční metody ke všemu slaví úspěch.

Režisérem první části byl Bryan Singer (Podezřelí, první dvě části trilogie X-men, Superman se vrací). Na tvorbě a produkci se podílí spolu s Davidem Shoreem, přičemž oba už získali cenu Emmy i Peabody. Tvůrci přiznávají, že House má mnoho společného se Sherlockem Holmesem, který v oblíbených románech a povídkách Arthura Conana Doylea dokáže, kromě jiných schopností, odhadnout lidi, sotva vstoupí do místnosti. Nepotřebuje s nimi ani promluvit.! Stejně tak i House. Vejde do místnosti a dříve než kdokoliv něco řekne, přednese diagnózu. A jako Sherlock má Dr. Watsona, tak má Greg také jen jediného přítele a to Dr. Wilsona. Celý seriál je v podstatě detektivka, kde se hlavní protagonisté snaží polapit zločince - nemoc.

Za úspěchem stojí i samotný představitel hlavní role Brit Hugh Laure. „Často po mně chtějí, abych shrnul osobnost Dr. House do pár vět. To nejde. To je na něm fascinující. Je plný protikladů.." Říká Hugh, který Househo nepokládá za tak velkého darebáka jako ostatní. „Pro mě je hrdinou. Je to chlapík, který neustále hledá pravdu, protože ta pravda může jednoho dne zachránit život vám, anebo někomu, koho milujete."

Typickým znakem tohoto britského herce je černý humor, který uplatnil při ztvárnění Grega. Za svůj výkon byl nominován na cenu Emmy, dvakrát získal Zlatý glóbus.

Seriál Dr. House absolvoval premiéru 16. listopadu 2004 na americké televizní stanici FOX. V premiéře ho vždy sledovalo 17 milionů diváků. Aktuálně vysílá tato stanice čtvrtou sérii.

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře