text

V mlze něco vraždí...

Přidáno: 12.11.2007 | Autor: IvanKucera | Přidal: marcel13

Jen nedávno jsme vás informovali o hororové novince podle povídky Stephena Kinga 1408 a už se nám za záda přikradla další jeho hororová adaptace, The Mist: k městečku se blíží mlha, něco krvelačného v ní číhá a skupinka místních najde záchranu v poslední chvíli v nedalekém obchodním centru. Na skla se zvenku tlačí lepkavá mlha podivnými, sem tam probleskujícími stíny - a teď buďte z toho chytří!

THE MISTTHE MIST

Frank Darabont je výborný americký scénárista (Branaghov Frankenstein), režisér (The Majestic) a producent (Collateral), ale jméno si udělal především jako adaptátor Kingových knížek. Poprvé sáhl ještě v 80. letech po jeho povídce „Žena v pokoji" a krátkometrážní výsledek se spisovateli líbil natolik, že v později napsané novele „Rita Hayworthová a Vykoupení z věznice Shawshank" do děje zakomponoval postavičku jménem Darabont a ještě o něco později dobře věděl, proč práva k jejímu zfilmování předal právě „citlivému" vypravěči Frankovi. Ten ze Shawshanku udělal jeden z nejmilovanějších filmů americké kinematografie a o nic hůře na tom nebyla ani další Kingova melodrama z vězení, Zelená míle. Všichni se ptali na jediné: jak by to dopadlo, kdyby Darabont natočil podle Kinga ne ambiciózní drama se zaručeným přívalem oscarových nominací, než „obyčejný" horor? A jsme doma.

Trvalo to dlouho, ale dočkali jsme se. Darabont sáhl po strašidelné povídce Mlha (nezaměňovat s Carpenterovým hororem). Mrazivý trajler ztratil překvapení odhalením potvůrek, ale Darabont si alespoň na nic nehraje, resp. naopak, zdá se, že si natáčení užívá, oddychujíc od ambiciózních dramat. V hereckém obsazení figuruje Thomas Jane (Zrádná hlubina), Marcia Gay Hardenová (Oscar za Pollocka), William Sadler (Heywood ze Shawshanku) a Laurie Holdenová (policajtka ze Silent Hill). Scénář píše Darabont, produkují mocní bratři Weinsteinovi.

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře