Ledové království aneb navštivte největší český festival ledových soch s podtitulem POLÁRNÍ ZOO!

Přidáno: 26.01.2013 | Přidal: rookie

Každoroční vítání nového roku dle čínského neboli lunárního kalendáře s festivalem Songfest.cz vypukne již tento čtvrtek 24. ledna v pražském Paláci Akropolis. Za festivalem tradičně stojí čínská zpěvačka Feng-yűn Song společně s mistrem improvizace Jaroslavem Duškem. Program startuje již v odpoledních hodinách, kdy jsou pro návštěvníky všech věkových kategorií připraveny pestré aktivity, díky nimž poznají kořeny různých etnických kultur. „Děti i dospělí mohou od 15.00 hodin přijít zdarma zhlédnout ukázky tradičních bojových umění, původních etnických tanců, zatančit si tance dávných tradic či malovat na trička nebo si vyrobit vlastního hada," láká na odpolední program Feng-yűn Song.

 

 

 

Jiří_ParoubekJiří_Paroubek

Od 19.00 hodin začíná večerní koncertní program. Průvodci programem budou nad jiné povolanými uznávaná zpěvačka Feng-yűn Song a herec, režisér a moderátor Jaroslav Dušek. Ti společně během večera přivítají na pódiu řadu zajímavých hostů v čele s originální multižánrovým kvartetem Clarinet Factory s perkusistou Alanem Vitoušem. Dále vystoupí například Trio PUO s hostujícím Martinem Zbrožkem, hráč na šalmaj a čínské housle Luo Guaicai či bubeníci z Traffic Dance Drums. V dalších dnech zavítá festival Songfest.cz do Hradce Králové (25. 1.), Plzně (26. 1.), Českých Budějovic (1. 2.) a Českého Krumlova (2. 2.).

 

Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji v síti Ticketpro nebo v místech konání akce. Návštěvníci narození ve znamení hada, to jest v letech 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989 a 2001, dostanou navíc „hadí dárek" pro štěstí. Více informací na www.songfest.cz či na www.facebook.com/Songfestcz?fref=ts.

 


Festival Songfest.cz oslovuje nejen zájemce o čínskou kulturu, ale i ty diváky, kteří vyhledávají nevšední (a často neopakovatelné) zážitky s bohatým programem, do kterého se mohou i aktivně zapojit. Ve zdarma přístupném odpoledním programu se vedle četných aktivit pro dospělé i děti objeví ukázky tradičních tanců z Afriky, Číny i Indonésie, ukázky cvičení tchaj-t'i či kung-fu, eurytmická dílna Hany Gitevy či Tanec univerzálního míru. Návštěvníci budou moci ochutnat kvalitní čaje i chutné vegetariánské jídlo a seznámí se s některými výrobky zdravého životního stylu.

 

Symbolické setkání starého času s novým vyvrcholí během večerního programu. Koncerty začínají vždy v 19.00 hodin a představí návštěvníkům Čajový obřad v tanečním zpracování skupiny Trn v oku, iniciátorku festivalu zpěvačku Feng-yűn Song s Triem PUO a hostujícím houslistou Martinem Zbrožkem v hudebním bloku nazvaném Na jedné scéně s Východem, uprostřed nějž proběhne křest nové knihy Pavlíny Brzákové „Hlas a dech" a DVD „Dechová cvičení pro nezpěváky". Hudebním hostem z Číny bude neobvyklý talent, všestranný hudebník, multiinstrumentalista a herec Luo Guaicai. Proběhne rituál Úcta k předkům - požehnání Roku hada, a také hadí tombola Jaroslava Duška.

 

Ještě před tím, než bubenická show Traffic Dance Drums či Drum Drum a hadí tanec Zority Azrak definitivně přivítají Roka hada, se na pódiu objeví hlavní hosté večera Clarinet Factory. V Hradci Králové a Plzni diváky jistě zaujme výtvarník a hudebník Petr Nikl a jeho buzuki s hadí písní, v Českých Budějovicích na pódiu zahraje na didgeridoo Ondřej Smeykal a v Českém Krumlově svoje modré housle rozezní jeden z nejlepších českých houslistů Pavel Šporcl. Po skončení večerních koncertů bude čas na setkání s autory i autogramiádu.

 

Na festivalu bude také pokřtěna nová kniha nakladatelství Eminent Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yűn Song. Spisovatelka Pavlína Brzáková se tentokrát ujala role průvodkyně po zpěvaččiných hlasových a dechových seminářích zaměřených na osobnostní rozvoj. V první polovině knihy se čtenáři seznámí s osobními příběhy Feng-yűn Song, které zažila na své cestě za hlasem v Číně. V druhé polovině poznají techniky dechu či hlasu, účinných nástrojů k objevení tajemství čínské kultury. Poodhalí i nevšední metody umění čchi, nezbytné pro kultivaci lidského těla, a ponoří se společně s autorkami do oblastí, jako jsou lidská sexualita a objevování ženského a mužského principu. Vydají se směrem k vlastní přirozenosti. V rámci slavnostního křtu bude představen také nový lektorský film na DVD Feng-yűn Song Dechová cvičení pro nezpěváky, za jehož produkcí stojí agentura Lemmur Production.

 

Na pestrém odpoledním programu Songfestu.cz pro všechny věkové kategorie se podílejí v různých místech Centrum Orientálního Tance, Taiji Akademie Praha, Taneční studio Kintari Foundation o.s., škola Plující oblaka, Jitka Rychnovská a žáci, Qin Mingtang Wushu Centrum Praha, Hana Giteva - eurytmie, Ludmila Chrášťanská - tance univerzálního míru, Tomáš Kerle - Afrobeatz, Marimba Mama, Govinda, restaurace Podolka, Přírodní matrace, pohankové polštáře, Etno-Bio stánek, Oshadhi, Živé vůně, Dobrá čajovna.

 

Rok hada

Čínský Nový rok je odvozen astronomicky, nastává s druhým novým měsícem po zimním slunovratu na přelomu ledna a února. Letos připadá na 10. února a z Roku draka přechází ve znamení vodního hada, který slibuje zvolnění a plynulý vývoj. Odcházející rok draka vynikal velkou dynamikou a katarzí. Had v této energii pokračuje, ale žije v přírodě na Zemi, energeticky jsme konečně doma. V roce vodního hada se předpokládá jemné proudění energie a v čínské astrologii zvolnění a plynulý vývoj. Z hlediska našeho zdraví bychom měli věnovat zvýšenou pozornost ledvinám, močovému měchýři, žlučníku a dýchacímu ústrojí. Had roku 2013 s sebou přináší obraz vody, ale také dřeva. To jsou přírodní elementy, které představují v lidském těle právě tyto jmenované orgány. Zvláště bychom měli být opatrní na ledviny, které obrazně řečeno, v sobě nosí původní biologickou energii a jsou motorem celého těla. Z nich také pramení sexuální energie a energie růstu. V roce vodního hada by se mělo dařit lásce.

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře