text

Championship Music bilancuje rok 2012 a těší se na osmou sezónu

Přidáno: 27.01.2013 | Přidal: rookie

Rok 2012 byl pro Championship Music o velkém návratu k původní podstatě fungování. Tedy objevování a rozvíjení potenciálu nových jmen a jejich posunu do povědomí posluchačů a diváků. Tento "návrat" nám zároveň umožnil věnovat se naplno strategickému marketingu pro vybrané partnery a vymýšlet nové cesty účinného PR managementu.

 

 

 

 

musicmusic

"Rozloučili jsme se s Xindlem X, do té doby nejúspěšnějším umělcem našeho katalogu, na druhou stranu jsme ale maximálně využili možnost starat se o žánrově rozmanité interprety, kteří mají tuzemskému éteru rozhodně co nabídnout. Jakkoliv to může znít jako alibisimus, tak tento krok nám vyšel na 100%", dodává k tomu Lukáš Rychtařík, majitel Championship Music.

 

Byl to úspěšný rok, který nastartoval novou etapu fungování a důkazem tomu budiž nemalé úspěchy Bena Cristovao, kterých se podařilo, díky jeho talentu a zápalu pro věc, společnými silami dosáhnout. Ben Cristovao zaznamenal v roce 2012 velký posun a jeho statut respektovaného umělce, jenž oslovuje mladé posluchače se potvrdil. A to nejen v milionových shlédnutí videí na YouTube, předskakováním PITBULLOVI, FAR EAST MOVEMENT, ale také několika kontrakty velkých partnerů jako jsou např. REEBOK nebo BASF. Ti si jej vybrali k dlouhodobé spolupráci.

 

Mimo Bena Cristovao slavíme úspěchy Fugiho & Kennyho, kteří rozjeli sólovou kariéru, jezdí roadshow pro oděvní značku LEE, objevují se na obrazovkách TV Nova a TV Óčko a chystají vlastní v Čechách nevídaný formát talk show!

 

Dalším výrazným nováčkem v katalogu je zpěvák VOXEL. Ten nastartoval svou kariéru pod našimi křídly v lednu roku 2012 a přesně po roce vstupuje do nové sezóny s oficiálním singlem Superstar. Tato píseň doprovodí novou generaci slavné televizní souteže.

 

Jsme také velmi rádi, že můžeme upozornit na nová jména tuzemské hudební scény, je jím například finalista Hlasu Československa David Bísek, oblíbenci Davida Kollera - skupina L.A., či Pavel Callta, který na konci minulého roku úspěšně zabodoval v českých hitparádách se svým vánočním hitem Ve hvězdách.

 

Úspěšnými reprezentanty "alternativnější" části našich umělců jsou Boris Carloff a Calm Season. Boris Carloff je již několik let respektovaným hudebním producentem, debutovému albu The Escapist věnoval čtyři roky usilovné práce. Léta nechala uzrát výjimečnou nahrávku, které se dostává samých pochvalných recenzí. Album se právem ocitlo mezi sedmi kritikou nominovanými alby usilujících o hudební cenu Apollo. Ani Calm Season nejsou na hudební scéně nováčky, Adama Vopičku znáte jako baskytaristu The Prostitutes, Terezie Kovalová se zapsala do obecného povědomí spoluprací s Republic Of Two a Vladivojnou la Chia. Zmiňovaná dvojice nechala vzniknout křehké album Mosaic Views. To nabízí netradiční spojení kytary a violoncella, mimořádný přístup k hudbě jako takové. O Calm Season se hovoří mezi hudebními kritiky jako o jednom z nejvýraznějších klubových objevů loňského roku. Pod našimi křídly vydali loni své první album také zakladatelé žánru futu-roll A Banquet. Málokterá skupina na naší scéně je tak houževnatá a pracovitá jako právě oni. A Banquet si z vlastních prostředků zaplatili legendárního producenta Stevea Albiniho (Nirvana, Manic Street Preachers, PJ Harvey), za kterým se koncem roku 2011 vydali na několik dní do Chicaga, aby zde položili silné základy pro album Breath. V Čechách jim s dokončením nahrávky pomáhal producent Boris Carloff. Breath se stalo suverénně jedním z nejvýraznějších počinů loňského roku.

 

Výrazným posílením Championship Music je Premium Partnership se společností Google, Díky tomu nabízíme svým interpretům, jako jeden z mála tuzemských labelů, možnost využití premium účtu na videokanále YouTube.

 

Skladby našich interpretů flexibilně prezentujeme v celém spektru digitálních prodejních kanálů (například iTunes, Music Jet, Supraphonline a Deezer). Se zástupci zmiňovaných kanálů jsme v přímé spolupráci, víme, že naše hudba si zaslouží exkluzivní podmínky a prostor. Jsme schopni jí takové místo zajistit.

 

Kromě péče o hudebníky a kapely se věnujeme také firemnímu PR managementu, našich služeb loni využila například celosvětově úspěšná značka Red Bull. Právě nám svěřili podstatnou část PR komunikace pro jejich slavnou hudebně-taneční show Flying Bach, jež se uskutečnila koncem října po několik večerů v Hudebním divadle Karlín.

 

Rok 2013 bude pro Championship Music již osmou sezónou a je potešující, že I přes stále proklamovanou krizi hudebního průmyslu se nám daří fungovat nadstardním způsobem a nacházet nové a funkční formy spolupráce s umělci.

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře