Patriot Djokovič vs. byznysmen Federer

Přidáno: 23.01.2013 | Autor: Helmut_Zabal | Přidal: Medo

Oba hrají tenis jako z jiné planety, dohromady mají na kontě více grandslamových titulů, nežostatní hráči z první stovky dohromady, nicméně rozdíl mezi nimi mimo hřiště je propastný.

 

King RogerKing Roger

Hodnotné obrazy, drahá auta, luxusní vily? Ne!
NovakDjokovič, nejlepší hráč světa, kupuje raději exkluzivní sýr. Na prodej jedné domácí značky má dokonce monopol. Je však za tím více, než jen patriotismus. Srb má na kontě množství trofejí, ve věku 25 let peněz jako máku - a nyní i roční zásobu exkluzivního srbského oslího sýra. Nejlepší hráč na světě vykoupil celoroční produkci na rok 2013. Síť restaurací, které hráč provozuje, mají tak o další důvod víc, jak se odlišit od konkurence.


Delikatesa se jmenuje Pule. Vyrábějí ji na srbské farmě v přírodní chráněné oblasti z oslího mléka. Zvířata jsou dojené ručně třikrát denně. Sýr je i proto tak drahý, že na jeden kilogram je potřebných až 25 litrů mléka. Cena kilogramu sýra se pohybuje na úrovni tisíc eur, což ze sýra právem dělá nejdražší druh na světě. A cena by tak vzhledem k "Djokovic monopol" mohla ještě stoupnout.


Bílý srbský sýr má podobnou chuť, jako španělské marchelo, a je velmi zdravý. Oslí mléko je nízkotučné. Na farmě se plní i do lahví. Mléko se pije většinou čerstvé, protože při ohřátí se ztrácejí výživné látky. Nachází se v něm 60krát větší množství vitamínu C než v kravském mléku. Účinky oslího mléka důvěrně znala už Kleopatra, která se v něm údajně koupávala.

 

Startovné doma? Milion franků.
Rogera Federera sýr nezajímá. Loni přišel nejen o titul, ale io image a to díky mlouvě s organizátorem Basilejského turnaje.

 

Jak asi uvažuje člověk, který po každém zápase ukazuje Rolexky před kamerami, do postele chodí jen s Nike tričkem, ráno se oholí strojkem Gillette, udělá si kávu na kávovaru Jura, nasedne do mercedesu a odfrčí do banky CreditSuisse, aby se informoval o investičních možnostech peněz, které vydělal na turnajích?Ať již patříte k fanouškům tohoto tenisty či onoho, porovnejte si bwin kurzy tenis a vsaďte si na svého favorita.

 

Jinak Roger Federer není jen nekompromisní tenista, ale zjevně i obchodník. Během loňského turnaje v Basileji vyplavalo na povrch, že v tomto roce požaduje zvýšení svého startovního na jeden milion švýcarských franků. Informace zarazila nejen organizátory, ale i fanoušky. Federer přitom na veřejnosti často vyzdvihuje lásku k turnajům v jeho rodném Švýcarsku. Zdá se, že peníze mají pro něj nakonec větší význam, než si mnozí mysleli. A i ti nejvěrnější fanoušci si uvědomili jedno: I když hraje tento sedmnácti násobný vítěz grandslamových turnajů na hřišti jako někdo z jiné planety, mimo hřiště je to přece jen docela obyčejný člověk. Možná ještě obyčejnější, než bychom si přáli. Trochu nedokonalý, a právě proto lidský.

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře