Slovenskou Coca-Cola PopStar se stala Mária Čírová!

Přidáno: 02.06.2008 | Autor: StreetProduction | Přidal: chris

Vítězem 8. ročníku autorské hudební soutěže Coca-Cola PopStar na Slovensku se stala Mária Čírová.
foto: StreetProductionfoto: StreetProduction

Rozhodla o tom odborná porota soutěže a to na základě živého vystoupení na finálovém koncertě, který se uskutečnil 30. května 2008 v bratislavském Divadle Aréna. Hudební fanoušci mohli finále sledovat poprvé v přímém přenosu na internetu na www.cocacolapopstar.sk a www.metoo.sk, kde můžete videt záznam celé akce .

foto: StreetProduction

 

Mária Čírová soutěžila společně s ostatními finalisty: Hanou Malou, Michalem Vargou, kapelami Outline a Out Of Control.
Mária Čírová, vítěz 8. ročníku soutěže Coca-Cola PopStar, pochází z malé vesničky u Trnavy. Den před finálem Coca-Cola PopStar odmaturovala na bratislavské hudební konzervatoři. Těsně po vítězství řekla: „Stále tomu nemohu uvěřit, jsem nesmírně šťastná. Budu se naplno věnovat hudbě a to je pro mne to nejdůležitější...“

Hlavní cenou pro vítěze je nahrání a vydání debutového alba pod dozorem profesionálních producentů. Vítěz Coca-Cola PopStar 2008 si kromě hlavní ceny převzal notebook se zvukovou kartou a kytaru od Music Store One. Mediální porotu, složenou z hudebních redaktorů a dramaturgů, nejvíc zaujala Mária Čírová, která získala ocenění Coca-Cola Media Star. Hudební fanouškové na internetu si zvolili za Coca-Cola Internet Star Michala Vargu.

Všichni ocenění si převzali originální sošku, jejíž autorem je Marek Ormandík. Za odbornou porotu výsledky vyhlásil Peter Nagy, pro něhož rozhodování v tento večer nebylo jednoduché: „Všichni finalisté předvedli profesionální výkony. Jejich hudební posun od finále byl dost výrazný. Vyhrát však může jen jeden. Navzdory tomu bych rád podpořil i ostatní finalisty, protože každá zkušenost je posouvá dále a posiluje je. Tento rok vyhrála zpěvačka Mária Čírová, která zaujala nejvýraznější odbornou i mediální porotu.“ Po boku Petra Nagye měli svoje porotní slovo v odborné porotě i Zuzana Smatanová, Misha, hudební producenti a zástupcové rádií.
Koncert byl volně přístupný pro veřejnost a návštěvníci si mohli kromě tří finalistů poslechnout i předcházející vítěze soutěže Coca-Cola PopStar Slovensko Bystríka a skupiny Peoples a Vetroplach.

Cílem soutěže Coca-Cola PopStar je umožnit mladým talentovaným hudebníkům ve věku od 15 do 33 let prosadit se na slovenské hudební scéně. Soutěžící zasílají své původní nahrávky, z nichž odborná porota složená z hudebních expertů vybírá nejprve semifinalisty a na základě jejich živého vystoupení potom finalisty a až z nich určí celkového vítěze soutěže. Projekt připravila společnost Coca-Cola ve spolupráci s vydavatelstvím a produkční agenturou Street Production. Kompletní informace o soutěži Coca-Cola PopStar najdete na internetové adrese www.cocacolapopstar.sk .

foto: StreetProduction

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře