Ivan Vodochodský: Vařte s radostí a ne za trest!

Přidáno: 02.06.2008 | Přidal: BarBara

Známého herce, moderátora, gurmeta a hlavně neúnavného propagátora kvalitního vaření Ivana Vodochodského vám jistě nemusíme představovat. Navštívili jsme ho v showroomu Hanákovy kuchyně v pražských Vysočanech, které se na pár dní změnilo ve filmařský kuchyňský ateliér.

ivanivan

Právě zde vznikají první díly nového gastronomického seriálu Tescoma Vařečka s Ivanem Vodochodským, který bude exkluzivně vydáván na nosičích DVD jako příloha sobotního deníku Šíp. A tak jsme Vodoucha, jak mu přátelé a známí říkají, rovnou trochu vyzpovídali.

Ahoj Ivane, co dnes natáčíte?
Spolu s jedním z nejlepších současných českých kuchařů Zdeňkem Pohlreichem připravujeme recepty z chřestu. Pak nás čeká nedělní menu z našich dvorků a zahrádek a různé úpravy hlávkového salátu...a hlavně Jana Zatloukalová, alias Florentýna, autorka současného knižního bestseleru Kuchařka pro dceru. Na tu se moc těším, protože ona před pár lety vůbec neuměla vařit, vdala se a rozhodla se kuchaření sama naučit, protože razí zásadu, že manžel a děti mají mít navařeno! A naučila se to skvěle!

Co chystáte v příštích dílech?
S Vláďou Poštulkou a Zdeňkem Pohlreichem chceme předvést sto nejslavnějších receptů světa, Katka Fornůsková nás naučí péct, Radek Chaloupka z Ambiente nám ukáže jednoduchou přípravu lososa, Vlasta Lacina, rovněž z Ambiente, předvede jednoduché, ale skvělé domácí těstoviny, Radek David nás naučí grilovat a já budu radit, jak získat kuchařské základy.

Takže převážně česká kuchyně?
Dnes ano, ale celkově chceme mít mezinárodní záběr. Česká a klasická kuchyně v tradičních i moderních úpravách by ale měla převažovat. Českou kuchyni mám sice velmi rád, ovšem v gastronomii nejsem patriot. Současná gastronomie je ovlivněna kosmopolitními vlivy a ani klasická česká kuchyně se jim nevyhnula. Důležité proto je, jak se pokrm připraví a ne odkud recept pochází, protože jeho kořeny jsou většinou těžko dohledatelné.

Na to jsme se chtěli zrovna zeptat: co je základem úspěchu při vaření?
Zaprvé to chce alespoň základní kuchařské znalosti a dovednosti. Při troše chuti, talentu a píle není nic těžkého se základním postupům naučit. Za další - je důležité vařit z kvalitních a pokud možno čerstvých surovin. A když říkám kvalitní, tak nemyslím zákonitě drahé. Je dobré si dopředu rozmyslet, co vlastně chceme. Uvědomit si, že holt z buřtů nikdy neudělám Svíčkovou na smetaně, že. To ale ještě neznamená, že z nich nejde uvařit vynikající buřtguláš, tedy pokud jsou to opravdu buřty a ne Opékáčky a jiné odporné levné náhražky. A v neposlední řadě je to chuť vařit. Musíte vařit s radostí a ne z donucení nebo za trest. To se na to radši rovnou vykašlete.

Tak odhodlání a chuť bychom měli, kvalitní suroviny řekněme taky, ale kde se přiučit těm kuchařským základům?
Vím, kam míříte... (smích) No, pravidelní čtenáři Šípu budou mít jednu obrovskou výhodu, protože Edice Šíp od června začne vydávat každou sobotu DVD Tescoma Vařečka s Ivanem Vodochodským. Jedná se o jakýsi gastromagazín, kde by si každý měl najít to, co ho zajímá. Takže pro úplné začátečníky připravujeme školu vaření, pro pokročilejší kuchaře budeme sestavovat nedělní menu a pro labužníky budeme prezentovat třeba nejslavnější recepty světa.

 

A to bude na jednom DVD vždy jen jeden díl?
Kdepak. Na každém nosiči budou tři díly kulinářského magazínu, každý o délce zhruba 25 minut, kterými vás bude provázet moje maličkost. Krom toho bude DVD bohatě vybaveno recepty a dalšími bonusy. Připravujeme taky setkání se zajímavými hosty, výlety za gastronomií, seriál o víně... Prostě bude to taková všehochuť v tom nejlepším slova smyslu. Pravě jsme dotočili první sadu a myslím, že se to dost povedlo.

Ovšem to není vše. Netrpěliví čtenáři Šípu nemusí čekat až do června na DVD, ale mohou se už nyní zapojit do celoroční soutěže. O co přesně jde?
Je to tak. Počínaje dneškem vyhlásíme každé úterý v Šípu téma na vaření. Dnes to je kupříkladu téma chřest . Já jsem dnes dodal první čtyři recepty, které jsme se Zdeňkem Pohlreichem připravili pro první DVD. Čtenáři Šípu nám mohou ode dneška do příštího úterka zasílat na dané téma recepty včetně fotografie svého kuchařského výtvoru, a to buď na emailovou adresu: recepty@tescomavarecka.cz, nebo zaslat recept s fotografií poštou na adresu TESCOMA s.r.o., U Tescomy 241, 760 01 Zlín, přičemž do levého horního rohu obálky napište soutěžní heslo „Recepty Šíp". Při focení jídlo pořádně nasviťte, hezky naaranžujte a foťte hodně zblízka, ať je poznat, co na talíři je! Jak by měly fotky vypadat najdete v odkazu SOUTĚŽ ŠÍP. Dneska již skoro každý vlastní digitální fotoaparát, tak jistě nebude problém pořídit kvalitní fotku vytvořeného pokrmu.

tzmivan v cepici

 

A co se bude dít pak?
Čtyři nejzdařilejší a nejzajímavější recepty se otisknou v deníku Šíp a z těch pak já vyberu svého favorita a čtenáři také svého. Jejich majitelé získají odměnu od Tescomy a navíc postoupí do měsíčního finále. Vítězové jednotlivých měsíců pak budou pozváni na natáčení Tescoma Vařečky, kde spolu se mnou svůj vítězný recept uvaří. Proto se na vaše recepty, fota nebo případně i videa těším a třeba se rozzáří nová kuchařská hvězda! Kdoví?

Hmm, tak to zní lákavě. Kde mohou čtenáři pro recepty hlasovat?
Hlasovat budou moci na internetové adrese www.tescomavarecka.cz, kde se také dozvědí další podrobnosti k soutěži. Dále budou moci hlasovat pomocí SMS zpráv. Prostě - nebojte se vařit a podělit se s námi o své zkušenosti.

Vidíme, že máte celkem dosti práce, tak vás nebudeme zdržovat a přejeme hodně zdaru! A dobrou chuť!

Já přeju dobrou chuť všem čtenářům Šípu, hodně kulinářských zážitků a inspirace a štěstí v naší soutěži.

(Rozhovor s Ivanem Vodochodským vedl redaktor deníku Šíp. Zkrácená verze rozhovoru vyšla 29.4.2008 v deníku Šíp.)

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře