text

Vyrazte na Febiofest a zeptejte se Sylvaina Chometa na jeho vztah k drogám a ukulele!

Přidáno: 14.03.2014 | Přidal: Administratorka

Je půvabná novinka Attila Marcel více filmem o buddhismu nebo o psychoterapii? Má její režisér taky tak kladný vztah k halucinogenním drogám jako sousedka hlavního hrdiny snímku, rázná madam Proustová? Umí Sylvain Chomet hrát sám na ukulele?

 

Asociace českých filmových klubuAsociace českých filmových klubu

Na to všechno se můžete zeptat přímo samotného Sylvaina Chometa, francouzského filmaře, který proslul jako animátor, než loni konečně natočil první celovečerní hraný film Attila Marcel. Vizuálně podmanivý příběh o smutném němém pianistovi, kterému speciální „bylinné" čaje pomůžou čelit traumatu z dětství, je díky Asociaci českých filmových klubů od 27. února v českých kinech.

Chomet dorazí do Prahy na pozvání Febiofestu. Filmová přehlídka, která v hlavním městě začíná 20. března, uvede kromě Attily také jeho osobitý, vtipný a nápaditý animák Trio z Belleville, nominovaný na dva Oscary, a animovanou adaptaci scénáře legendárního komika Jacquese Tatiho Iluzionista, taktéž ozdobenou oscarovou nominací. Promítat se bude i Chometův oceňovaný krátký film Stará dáma a holubi (také nominovaný na Oscara, navíc vítěz Bafty). Potkat muže, jemuž se nedávno dostalo cti stvořit vlastní verzi gaučové scény v úvodu seriálu Simpsonovi (která vypadá takhle) bude možn&eac ute; i na speciální projekci Iluzionisty v Meetfactory. Ta se koná 26. března od 19 hodin, po promítání bude režisér diskutovat s diváky a výtvarníky.

Pozvání na MFF Praha - Febiofest v podobě dvou volných vstupenek na každý den festivalu můžete získat i vy! Pošlete na email soutez@febiofest.cz správnou odpověď na otázku: Jak se jmenuje píseň z filmu Trio z Belleville, k níž Sylvain Chomet napsal slova a která získala nominaci na Oscara? Učiňte tak do poledne 17. března a doufejte, že člověk losující výherce bude mít šťastnou ruku. Pokud budou vítěz a jeho doprovod mimopražští, dostanou darem ještě ubytování v Top Hotelu Praha od 21. do 24. března. Kdybyste náhodou potřebovali přesvědčit, že stojí za to se soutěže zúčastnit, program Febiofestu je dostupný online a lístky jsou už v prodeji.

Asociace českých filmových klubů
Letní filmová škola Uherské Hradiště

www.acfk.cz
www.lfs.cz
www.projekt100.cz

 

 

 

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře