PERA + LIBRY = SKVĚLÉ NÁKUPY V EGYPTĚ!

Přidáno: 26.06.2008 | Autor: BarBara | Přidal: Medo

Před dovolenou v Egyptě by vaše kroky neměly směřovat jen do směnárny, nýbrž i do kancelářských potřeb! Obyčejné pero má totiž v zemi faraónů stejnou cenu, jako peníze! V učebnicích zeměpisu se sice píše, že výměna zboží za zboží byla v dávné minulosti vytlačená modernější formou obchodování - výměnou zboží za peníze - Egypt však tento historický fakt vyvrací a proto se zásobte dostatečným počtem per! Čím barevnější, tím lepší.

Pera vám pomohou při nakupovaní, díky nim se dostanete i na místa, na která se běžní turisté /bez per/ nedostanou a když dáte pero recepčnímu v hotelu, určitě vám dá pokoj s tím nejkrásnějším výhledem. Nikdy ale neprozraďte, že máte per více. Musíte se tvářit, že každé pero má pro vás velkou hodnotu.

eee.jpgeee.jpg

Možná si neumíte představit, jak používat pera v praxi a proto zde je pár příkladů, které mám ověřené na vlastní kůži.

1. V museích a starodávných chrámech je zakázané fotit. Zkuste nabídnout strážníkovi dvě pera. Zaručeně si vás nebude všímat a vy si pohodlně můžete nafotit krásné záběry.
2. Pera vám pomohou i při nakupovaní. Jestliže si bude prodavač tvrdohlavě stát na své vysoké sumě, ze které nebude chtít spustit, určitě ho obměkčí jedno pero. A když přidáte ještě jedno, cena půjde rapidně dolů!
3. Pyramidy v Gize jsou posety podnikavci, kteří vás ochotně - za peníze svezou na velbloudovi. Zapamatujte si, že jedno pero mu udělá větší radost, než jedno euro anebo dolar!
4. Pokud se zatouláte do káhirského města mrtvých, kde mimochodem žijí celé rodiny živých Egypťanů, mějte u sebe pár per. Na tomto hřbitově funguje pero jako skvělý úplatek, za který vám živí ochotně ukáží nějakou mumii. Pozor! Zatoulání doporučujeme pouze pro silné žaludky!

Samozřejmě platí tady i klasické peníze. I těch byste měli mít dostatek! V Egyptě můžete nakupovat na bazarech (tržištích), ulicích, lodích, v obchodech, hotelích, můžete nakupovat zkrátka všude. Takřka na každém kroku se vám budou pod nohy plést a to doslova - pouliční prodavači. Když nemáte zájem nakupovat, raději na ně ani jen nepohlédněte. Nechť jsou pro vás neviditelným vzduchem. Pokud si něco od nich vezmete, protože vás zláká nízká cena, naletěli jste podvodníkovi. V Egyptě nic nestojí jednu libru, jak s oblibou vykřikují.

Základní pravidlo nakupování v Egyptě zní - SMLOUVAT, SMLOUVAT, SMLOUVAT! Vždy a všude! Vůbec se toho nebojte, je to zábava a divadlo současně, bez něhož nic nekoupíte. Sjednávání by mělo trvat minimálně čtvrt hodiny a výsledná suma by měla být nižší o 50 až 70 procent než první navrhovaná. Měli byste na to stále myslet, a proto se nelekněte mračícího se a rukama mávajícího prodavača, který připomíná větrný mlýn. Pravidelně bude převracet očima, bude padat do mdlob, nahlas se smát a vy děláte to samé. Odmítavé „PCH" by se mělo stát součástí vaší taktiky! Nechť vás neobměkčí ani pohádky o jeho hladových dětech /má jich minimálně deset/ a nemocné ženě /možná jich má i tři/.
Vaše peněženka a samozřejmě i zásoba per bude v Egyptě v neustálém pokušení. Na závěr si vás proto dovolím upozornit, že povolený limit hmotnosti zavazadel je ve většině leteckých společností dvacet kilogramů!

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře