text

Akta X konečně rozluštěna?

Přidáno: 15.11.2007 | Autor: MarekM | Přidal: marcel13

Pro všechny fanoušky duchařiny přichází dobrá zpráva. Po letech beznaděje a zoufalství, že už nikdy neuvidí rozluštění konspirací o mimozemšťanech v pokračování Akta X jsou obavy zažehnány.
Akta XAkta X

10. prosince se před kamery postaví stará známá dvojice Mulder a Scullyová. Pokračování celovečerního filmu Akta X si vzal na záda Chris Carter (kdo jiný, že?), který svoje 51. narozeniny oslavil letos magického 13. října. Tento Američan vytvořil kromě jedničky Akta X i dalších 201 epizod. Nemůžeme nevzpomenout i jeho další úspěchy jako producenta televizního seriálu Millenium se 67 částmi a s neméně známým hrdinou Frankem Blackem, který se dívá na svět očima zabijáků a masových vrahů. Vidíme, že ani zde se teda nevyhnul svojí pověstné psychodramatičnosti a mysticizmu.

Ve dvojce Akta X se v hlavních rolích nepředstaví nikdo jiný, než David Duchovny a Gillian Anderson, kteří jsou pro „akčňáky" zaručenou nenahraditelnou dvojicí.

David Duchovny začínal s filmem nevýrazně, jako přítel párty děvčete Tiss ve snímku Podnikavá dívka ( Working Girl) z roku 1988. Od roku 1998, kdy stál naposledy před kamerou The X-Files: Fight the future, jsme ho mohli shlédnout i v úplně jiném žánru - v roli Jeremyho v 84. části seriálu Sex ve městě. Za tu dobu účinkoval ve třinácti rolích a momentálně se naplno věnuje přípravám na roli fenomenálního, mimozemšťany posednutého agenta Foxe.

Gillian také nezahálela posloucháním úvah, zda bude nebo nebude pokračovat v roli kritické a skeptické agentky. Ještě v tom samém roce, kdy ukončila natáčení, představila se jako Loreta Lee ve filmu Outsideři (The Mighty), ztvárnila i několik menších rolí (nedávno například v Posledním skotském králi, 2006), či naposledy hlavní roli v thrilleru Pravidla násilí (Straightheads, 2007).

Momentálně je scénář ukrytý v trezoru a je tajemnější než samotné případy Aktů X. Nevíme tedy, či se po 9 letech tato sága konečně uzavře s alespoň trochu jasným koncem, anebo tvůrci vsadí na už pomalu zlidovělé: „Pravda je někde venku". Tak či onak, budou mít před sebou nelehkou úlohu v podobě přilákání starých fanoušků, kteří možná během přestávky přesedlali na jiné žánry anebo přitáhnout nové zájemce o tajemné příběhy. Uvidíme, jaké triky na to použijí.

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře