text

Will Smith zůstal úplně sám...

Přidáno: 16.11.2007 | Autor: IvanKucera | Přidal: marcel13

Sympatický Američan Will Smith je v Hollywoodu momentálně považovaný za jednoho z mála herců, jehož jméno je zárukou automatického komerčního úspěchu. Na kontě má trháky Den nezávislosti, Muži v černém či Veřejný nepřítel, vyšli mu sci-fi (Já robot) i romantika (Hitch: Lék pro moderního muže) a splnil si sen konečně vážným projektem, melodramatem Štěstí na dosah. Zanedlouho čtyřicetiletý herec je v podstatě Králem Hollywoodu.
Poster k filmuPoster k filmu
Ve svém nejbližším projektu spojil síly s podobně zázračným chlapíkem, režisérem Francisem Lawrencem (Constantine). Jejich projekt nese název Jsem legenda, má vysoký rozpočet, nemalé ambice, velké očekávání a je sázkou na jistotu. Akční sci-fi horor s apokalyptickou příchutí. No, nevezměte to.

Snímek vychází z knihy Richarda Mathesova, kterou už v roce 1971 zfilmoval Boris Saga s Charltonem Hestonem pod názvem The Omega Men. Na verzi pro nové století pracuje Mark Protosevich (Cela, remake Poseidon) a neodhadnutelný Akiva Goldsman (Batman a Robin, Čistá duše). Důležití jsou však jen Smith s Lawrencem, přičemž to dobře ví i studio Warner Bros., které jim nikoho dalšího „významného" na pomoc nepřihodilo, spoléhajíc se na jejich vizi, ze které v poslední chvíli vypadl dokonce původně plánovaný Johnny Depp jako hrdinův poslední žijící soused. Zbytek lidstva se proměnil na krvelačná monstra, vylézající během tmy. Smith a vlčák jsou tak pravděpodobně posledními žijícími tvory na Zemi.

Vizuálně a atmosférou zřejmě nápaditý a po akční stránce dravý film bude mít premiéru už začátkem roku 2008. Tvůrci budou mít co dělat, aby nevykradli podobné „vylidněné" projekty (horor 28 dní poté). Dodejme, že o film měl svého času zájem Ridley Scott, plánující do hlavní role obsadit Arnolda Scgwarzeneggera.

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře