Dan Bárta a Lavagance koncertovali v Londýně

Přidáno: 07.07.2008 | Autor: MarcelaSchmidtova | Přidal: chris

Přes víkend se v Londýně skončil čtvrtý ročník festivalu Pulse, který prezentoval v Británii východoevropskou hudbu a hlavně tu slovenskou a českou.
Dan BártaDan Bárta

Letos se konal postupně v Manchestru, Brightonu a v Londýně, což byla letošní novinka, protože předcházející festivalové ročníky byly jen londýnskou záležitostí. Ze Slováků nejvíce zaujala Jana Kirchner a skupina Lavagance, Čechy zastupoval Dan Bárta a Illustratosphere. Dan se nechal přemluvit, aby absolvoval koncerty ve všech třech anglických městech. I když se Danova hudba spíše hodí k příjemnému posezení v podniku, v Londýně se fanoušci tak odvázali, že se po jejich vzoru odvázal i Dan Bárta na pódiu. Vždy se jeho koncerty odvíjejí od toho, jak lidé reagují.

 


Dan Bárta měl na festivalu, který organizuje v Británii Slovák, premiéru. Bylo tedy samozřejmé, že se přišel ukázat v tom nejlepším světle.

 

Trošku neskromné vyjádření, ale Dan si to s jeho kvalitami může dovolit říci, vždyť i reakce samotných Angličanů v Manchesteru, Brightonu i Londýně mu daly signál, že hudbu, kterou dělá, dělá opravdu dobře.

 

Pro Dana Bártu a jeho skupinu byl festival v Británii jen o samotných koncertech. Přiletěli, odehráli, pobyli v pubu a letěli zpátky domů. Na žádné velké radovánky a poznávání ciziny čas nebyl, ale na to jsou už všichni hudebníci zvyklí.

Dan Bárta

 

 

Kytarista skupiny Lavagance odehrál  koncert v Londýně s pořezaným prstem

Kromě Dana Bárty a Illustratosphere byla nováčkem na festivalu Pulse 2008 i slovenská skupina Lavagance. Po úspěšném slovenském a také českém turné se její členové s radostí vrhli na koncertování v Británii. Zpěvák Marek Rakovický tvrdí, že to brali jako velkou výzvu.

 


Koncepci koncertů mají Lavagance přesně stanovenou, takzvanou stupňující. Nejprve si kapela zvyká na prostor a diváky, až potom projde jistou transformací, která, pokud nastane, tak koncert dopadne úspěšně. Vystoupení v Londýně chlapci ohodnotili jako celkem vydařené, ne nejhorší, ale ani nejlepší. Kytarista Mário Smashing  v některých fázích dost trpěl. Může za to jeho nešikovnost v práci s kuchyňským nožem.


Skupina Lavagance si vedle festivalových koncertů mnoho z anglického prostředí neužila, její členové ale něco stihli zachytit z mikrobusu, ve kterém se převáželi. Zpěvákovi se táto ostrovní země líbí a i když v ní byl už dvakrát, zaručeně přijede i potřetí.


Všechny vzpomínané plány se možná odehrají až za rok, protože aktuální ročník pětidenního festivalu Pulse 2008 je už minulostí. Přes víkend za ním závěrečnou tečku udělala skupina Lavagance. Kdo v roce 2009 udělá úvodní tečku, to je zatím tajemství. Že by pro změnu Lavagance?

Lavagance

foto: Martin Deko 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře