Dr. Shopping

Přidáno: 01.02.2010 | Autor: Mika | Přidal: BarBara

Každá žena vás ochotně vezme na túru po obchodech, každý muž na výlet po hospodách a každý hypochondr vám ochotně poradí nejlepší lékaře v širším okolí. Na sto procent má vyzkoušené všechny a s radostí se s vámi vydá na celodenní chození po doktorech tzv. „doctor-shopping“!


fotografiefotografie

Šance, že i z vás se stane hypochondr, je velmi vysoká. Lékaři se shodují, že příznaky hypochondrie se objevují u každého druhého pacienta!


Jste i vy hypochondr?

Zkuste pravdivě odpovědět na následujících pár otázek!

- Hypochondrovi stačí, aby si v časopise přečetl článek o nějaké chorobě a okamžitě začne na sobě pozorovat všechny její příznaky. Jste na tom podobně?

- Do nemocnice jezdíte raději než na dovolenou k moři?

- Ovládáte latinské názvy všech známých chorob?

- Máte lepší vědomosti o nemocech než čerstvě promovaní medici?

- I vy milujete všechny ty rozhovory, články a reportáže o nemocech?

- Neváháte navštívit lékaře a ochotně absolvujete i ty nejnepříjemnější vyšetření?

- Jestliže vám lékař oznámí, že výsledky jsou v pořádku, okamžitě ho začněte považovat za neschopného anebo se utvrdíte v tom, že trpíte doteď neznámou nemocí?

- Pokud se dozvíte o další zajímavé nemoci, která by vás mohla připravit o život, začínáte opět oblíbený „doctor-shopping“?


Pokud jste odpověděli i snad jen jedenkrát ANO, nechceme vás strašit, ale máte problém – jste HYPOCHONDR!

 

Jediná jistota hypochondra.

Jako hypochondr budete mít ve svém životě jen jednu jedinou jistotu – když jste žena, nikdy nedostanete rakovinu prostaty a pokud jste muž, nikdy vás nebudou trápit menstruační bolesti. Doufám, že jsme vám nepokazili náladu, jinak si můžete užívat takřka všechny známé i neznámé choroby.

 

A teď vážně!

I když hypochondři fungují jako výborný objekt dobírání a žertíků, ve skutečnosti bychom je měli litovat. Život hypochondra se točí jen a jen okolo nemocí, sebevyšetření, sebediagnóz, lékařů, špitálů a podobně. Neustále žije ve strachu, že je vážně nemocný.

 

Hypochondrie je skutečně nemoc! Jde o psychickou poruchu, u níž by měl pacient vyhledat odbornou pomoc. Ne však pomoc obvodního lékaře, internisty anebo dalších svých oblíbených doktorů, nýbrž psychologa. Léčení je velmi náročné a skládá z biologické, rehabilitační a psychoterapeutické léčby. Podle jistého amerického průzkumu stojí léčení vymyšlených chorob hypochondrů až dvacet miliónů dolarů ročně!

 

Jo a tenhle znáte?

Hypochondr si stěžuje lékaři: „Pane doktore, žena mě už delší dobu podvádí a velmi mne to trápí... Stále mi totiž nerostou parohy! Bože, co když mám málo vápníku?“

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře