text

Třetí pocta Romerovým zombíkům

Přidáno: 19.11.2007 | Autor: IvanKucera | Přidal: marcel13

Romero je živá legenda, o čemž dostatečně vypovídá bizardní fakt, že všechny jeho zombičiny se už dočkaly remakeu, kromě posledního, a to jen proto, že Krajina mrtvých vznikla nedávno (2005). Černo-bílou Noc živých mrtvých začátkem 90.let zrežíroval kultovní maskér a Romerův kamarád Tom Savini, satirický Úsvit mrtvých v roku 2004 brutálně debutující Zack Snyder a třetí epizodu z Romerovy „volné nemrtvé série" Den mrtvých si naložil na záda zkušený hororový veterán Steve Miner.
Poster k filmuPoster k filmu
Ten patří s Cravenem či Carpenterem k hororovým americkým legendám 70.a 80 let, na kontě má jako režisér či producent např. Pátek třináctého 2 anebo Halloween: H20. Je otázkou, o čem příběh bude, zdá se však, že remake se nebude příliš držet sukní nedoceněného originálu (skupinka vojáků a vědců v podzemním tunelu přemýšlí nad „zombíckou otázkou" a nad sebou). Solidní režisérské vedení a zkušené tváře za kamerou (scénárista napsal Nezvratný osud 2), však vypovídají, že výsledek nemusí být špatný, ačkoli, jak to bývá, zájem je možné očekávat dříve „jen" u žánrového publika. I proto v podivné tichosti vznikající snímek nedisponuje vysokým rozpočtem ani ambicemi.

Půvabným detailem je, že jednu z hlavních rolí ztělesní Ving Rhames, hrající už v remakeu Úsvit mrtvých, u kterého se dočkal konce, ale v závěrečných titulcích (fanoušci vědí) spíše ne než ano, tak či onak, postava v tomto filmu nese úplně jiné jméno, takže hercovu účast si můžeme vysvětlit jeho zálibou v hororech. Z dalších rolí vzpomeňme hebkou herečku Menu Suvariovou z Americké krásy.

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře