text

Romero stoprocentně nezávislý!

Přidáno: 19.11.2007 | Autor: IvanKucera | Přidal: marcel13

Ačkoliv zní název béčkově, nezpochybnitelným faktem je, že snímek, kterého název nezavádí a opravdu bude o krvelačných zombících, režíruje klasik (a v civilu překvapivě sympatický dědeček) George A. Romero. Ačkoliv není pravda, že před ním filmoví zombíci neexistovali (White Zombie, 1932), byl to opravdu právě on, kdo v roce 1968 přišel s černo-bílým pilířem Noc živých mrtvých, prostřednictvím kterého zavedl do filmové praxe dodnes používané trademarky (rána do hlavy, infekce pokousáním).
Poster k filmuPoster k filmu

Téma „živé smrti" se stala jeho druhým jménem; i když si na konto připsal mnohé zajímavé projekty (kingovka Temná polovina), v následujících letech stvořil především Úsvit mrtvých (1978), Den mrtvých (1985) a před dvěma lety Krajinu mrtvých, volnou sérii s odlišnými postavami, avšak odehrávající se v identickém světě, beznadějně se vnořujícího do tmy. Romerovi, jak se na stárnoucího klasika patří, nedělá vrásky na čele, že jeho Krajina mrtvých nezaznamenala výraznější kritický ani komerční ohlas a už po její premiéře tvrdil, že by se rád zombíkům věnoval v „nové" sérii.

Vyhlašuje, že díky minimalistickému přístupu a neangažování velkého studia, má takovou volnost, jakou při filmování cítil naposledy v 60. letech. Jak by ne, vysoké rozpočty a slavné herce nikdy k natáčení nepotřeboval. I proto byste těžko hledali JEDINOU známou tvář v jeho chystané novince zbytečně. Zato hlasy mu propůjčily takové ikony, jako je Quentin Tarantino, Guillermo del Toro a Wes Craven. Snímek bude mít jednoduchý příběh s přímočarým dějem o mladých lidech, kteří se během natáčení v lesích a lá Záhada Blair Witch dostanou do konfliktu se zombíky.

P.S. Prvé nesmělé ohlasy naznačují, že by se mohlo teoreticky jednat o nejlepší Romeův film od roku 1968...

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře