Jak slavil Vladimír Mišík

Přidáno: 28.07.2008 | Autor: IljaKuceraML | Přidal: chris

Už více než rok a čtvrt uběhl od 8. března 2007, kdy své kulaté 60.narozeniny oslavil zpěvák a jedna z nejvýraznějších postav české a československé rockové muziky vůbec Vladimír Mišík.
foto: SONY BMGfoto: SONY BMG

V rámci oslav svých kulatin vyrazil ještě v březnu na rozsáhlé turné, na němž ho doprovázela nejen domovská kapela Etc… ale i řada hostů. Šňůra byla však záhy přerušena díky Mišíkovým těžkým zdravotním problémům, které ho dokonce dočasně upoutaly na invalidní vozík. Přesto ale proběhl  chystaný závěrečný koncert 6.června v pražském divadle Archa, na němž  byla přítomna vizuální i zvuková záznamová technika. Vznikl tak materiál pro DVD a živé dvojalbum  Vladimír Mišík + Etc…+ hosté. Oba nosiče, opatřené působivými a nápaditými přebaly z ateliéru Karla Halouna, si však s konečným zrodem daly pořádně načas. Na pultech prodejen se konečně objeví v září letošního roku. A co budou obsahovat? První z disků nese název  Klobouk dolů a přináší především písně z Mišíkova repertoáru v podání nejrůznějších muzikantských osobností. Namátkou Jako koni na text českého undergroundového básníka Luďka Markse zpívá Roman Dragoun, křehkou Já mám schůzku o půl páté Vlasta Redl, Dan Bárta se úspěšně popasoval hned se dvěma písněmi – Tma stéká do kaluží a Doteky. Radek Pastrňák se společně s Buty zhostil písně Ty II ale nechybějí ani další hudební přátelé a souputníci jako Radim Hladík, Olin Nejezchleba, Michal Prokop, Vlasta Třešňák či bratři Ebenoví, všichni vesměs za doprovodu různých sestav Etc… .

Název druhého disku  Nechte zpívat Mišíka je inspirován nápisem z doby, kdy po roce 1984 Vladimír Mišík obdržel zákaz vystupování, který měl podle tehdejšího rozhodnutí  trvat „..až do zapomnění.“ I tady se střídají různí hosté, ústředním interpretem je ovšem oslavenec osobně. Jak dvojCD tak DVD je tudíž mimořádně reprezentativní a zdařilou  kolekcí muziky  a nezbývá než se těšit, že zanedlouho už skutečně dorazí do prodejen.

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře