Dan Bárta a Illustratosphere míří za hranice

Přidáno: 28.07.2008 | Autor: IljaKuceraML | Přidal: chris

Když koncem jara letošního roku vydala skupina Illustratosphere včele se zpěvákem Danem Bártou zbrusu nový titul Animage, stalo se toto album okamžitě na několik týdnů nejprodávanější deskou na českém trhu.
foto: SONY BMGfoto: SONY BMG

Je pochopitelné, že kapela začala bezprostředně podporovat svou novinku i koncertně. Ještě před začátkem prázdninového festivalového období absolvovala třicet vystoupení na turné po Čechách i Slovensku, ale  zamířila i do vzdálenějšího zahraničí. V koncertním kalendáři se objevil Londýn, Brighton a Manchester a c současnosti má Illustratosphere namířeno do Itálie, potažmo do dalších evropských zemí. Na druhou část koncertního turné k albu Animage vyráží Illustratosphere v prvních zářijových dnech a potrvá až do 17. prosince, kdy skončí v Praze. Repertoár Illustratosphere je otextován částečně v češtině, částečně v angličtině. I s ohledem na zahraniční tendence kapely se tedy vkrádá otázka, který z jazyků je Danu Bártovi bližší ať už coby zpěvákovi tak coby autorovi. Dan objasňuje.

 


Konec konců i albová novinka Illustratosphere Animage nevznikala v Čechách ale za humny v sousedním Polsku. Jak se to seběhlo, vysvětluje Dan Bárta slovy:

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře