Sluneční brýle - sexy ochrana

Přidáno: 07.08.2008 | Autor: Mika | Přidal: BarBara

Máte už zabaleno? Věříme, že kromě plavek, knihy, krémů na opalování a škatulky kondomů si na letní dovolenou berete i kvalitní sluneční brýle. Vlastně jejich výběru byste měli věnovat zvýšenou pozornost i v případě, že se na dovolenou nechystáte.

fotografiefotografie

Ostré a nebezpečné slunko nám svítí i v Čechách a proto je třeba se před ním chránit. Naše brýlové „NEJ“ vám pomohou vybrat si správný a funkční model.

Nejprodávanější

Žebříčku prodejnosti a tedy i oblíbenosti už dlouhá léta kraluje značka Ray-Ban. Tato společnost už v roce 1937 přinesla „letecké brýle“ a div se světe, lidi tento model za 71 let ještě neomrzel. V poslední době jsme mohli s leteckými brýlemi na nose vidět Madonnu, Lindsay Lohan, Gwen Stefani anebo Gisele Bundchen, takže koupí leteckých raybanů určitě neprohloupíte.

Nejmodernější

V móde sice platí, že moderní je vše, avšak při brýlích je toto tvrzení mylné! Naštěstí poslední dva tři roky se móda slunečních brýlí velmi nezměnila, takže investice několik tisícovek do kvalitních imageových brýlí se stále vyplatí. Styl velkých slunečních brýlí se určitě ještě pár sezón udrží. Kromě klasických černých rámů si vyzkoušejte i výrazně barevné anebo rámy, které mají boky ozdobené štrasem, kamínky anebo kovovou mozaikou.

Nejdražší versus nejlacinější

Slovenská obchodní inspekce nedávno udělala zajímavou kontrolu. Inspektoři koupili 33 slunečních brýlí různých cenových kategorií a ty se potom v laboratořích testovaly dlouhé, předlouhé hodiny a dni. Výsledek? Velmi špatný! Představte si, že až 89 procent brýlí nad 1000 korun nevyhovělo zkouškám! To je skutečný skandál! Ve skupině brýlí do 300 korun nevyhovělo testům 79 procent. Myslete na to, když si budete kupovat nové sluneční brýle! Kupujte si je jen tam, kde mají speciální přístroj, kterým před vámi brýle změří.

fotografiefotografiefotografie

 

Nejkvalitnější

Prodejci se shodují, že nejkvalitnější brýle nabízí značka Serengeti. Tyto brýle mají fotochromatické čočky, které mění barvu podle intenzity světla. Mají i polarizační filtr, který zachytí odlesky od vody anebo cesty a dokáží filtrovat 95 % modrého světla, co zaručuje ostřejší vidění a ochranu proti očním chorobám. Za kvalitu se platí a proto se připravte, že jako čerstvá majitelka slunečních brýlí budete lehčí o 8 až 12 tisíc.

Nejbezpečnější

Vždy, když se vám dostanou do rukou nové sluneční brýle, hledejte na nich nálepku s označením UV 100 % případně UV 400. Jen takovéto brýle dokáží spolehlivě ochránit váš zrak. Brýle si vybírejte podle toho, pro jaký účel je potřebujete – jiné nároky mějte na sportovní, jiné na ty klasické. Filtry se rozdělují do 5 kategorií. Platí, že čím vyšší kategorie, tím lepší ochrana.

Ty, které vám sluší nejvíce

Když si dámy zkoušejí brýle, málokterá řeší filtr anebo stupeň ochrany. Nejdůležitější přece je, zda sejí hodí! Nebudeme vás přesvědčovat, že to důležité není a proto pár slov k správnému tvaru brýlí. Když není po ruce upřímná kamarádka, zkuste si vybrat takové brýle, které jsou přesným opakem typu tváře. Například, pokud máte okrouhlou tvář, vyberte si oválné brýle, které vám ji trošku prodlouží, když máte úzkou tvář, vyberte si něco jemnějšího, jinak budete vypadat jako svářečka a když chcete svoji tvář zeštíhlet, vyvarujte se hrubých rámů. Vyhráno mají dámy s oválnou tváří, kterým sluší jednoduše všechno!

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Láska na pracovišti

Sexy sochy

Komentáře