Gaia Mesiah – Thank You Dr. Beat

Přidáno: 15.08.2008 | Autor: TomasPolivka | Přidal: chris

Škoda nouzového přistání téhle původně čtyřhlavé saně. Nečekaný odchod zpěvačky Marky zhatil rozlétnuté skupině koncertní plány včetně nadějných výpadů za velkou louži a budoucnost Gaia Mesiah zůstává otevřená. Možná fanouškům pofouká bolístku alespoň živé album na rozloučenou, natočené loni v prosinci během dvou vystoupení v Lucerna Music Baru.

 

ObalObal

Pofouká bolístku? Ale jo, doslova. Když dáte „volume hodně doprava“, od repráků to foukne a pověstný tah kapely je docela cítit i ze stříbrného kotoučku. Bubenice Misha mi při nedávném rozhovoru dokonce přesvědčivě tvrdila: „Konečně se nám podařilo to, co úplně nevyznělo na studiových albech, dostat na nahrávku koncertní energii.“ Po pravdě řečeno, člověk si dovede představit ještě lepší živou nahrávku. Ne, že by ta stávající byla špatná, ale Gaia Mesiah prostě působili na pódiu tak nezastavitelně a živelně, že se zdá nemožné koncerty věrně zaznamenat. Zvuk je místy až příliš „srovnaný“, možná to chtělo zachovat syrovější, víc pumpující dynamiku.

Po stránce výběru repertoáru volila kapela intuitivně správně. Mix nejzdařilejších skladeb z obou dosavadních alb (A Blinding Experience, Legalize Marihuana, Maňana, Ocean, More Warriors...), který fungoval dobře v klubu, navozuje kýžené energetické toky i při poslechu z desky. Čtyři bonusové remixy jakoby simulovaly afterparty, navíc naznačují další možné cesty kapely. Zvláště potěší sférický remix písně White Man, vydané dosud jen na demo nahrávce z roku 2003.

Giah Mesiah

 

Jedno období se uzavírá. Se ctí, byť veškerý dosavadní potenciál kapely rozhodně nebyl proměněn ve skutek. O to zajímavější bude sledovat další reinkarnace svérázné bytosti zvané Gaia Mesiah.

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře