Znouzectnost - Heavy Model aneb srdce pro Anubise

Přidáno: 01.09.2008 | Autor: IljaKuceraML | Přidal: chris

Plzeňská formace Znouzectnost představuje na české hudební scéně poněkud svérázný úkaz. Jen velmi zřídka se objevuje v médiích, jejich písničky na rozhlasových vlnách takřka nezaslechnete, natož pak v televizních pořadech. Už vůbec žije stranou bulvárního a společenského tisku. Nicméně bez této zdánlivě  nutné podpory patří už dlouhodobě k velmi vyhledávaným, oblíbeným a navštěvovaným koncertním kapelám, patří i k jevištním jistotám rockových festivalů.
ObalObal

Příčinou bude nejspíš její přímočará chytlavá nevykalkulovaná muzika, vycházející dílem z tradičního punku, dílem z muziky střihu Pogues či Shane MacGowana. Přesně taková charakteristika sedí také na aktuální album Znouzectnosti Heavy Model aneb srdce pro Anubise. Čítá krátké vesměs vtipné písničky inklinující právě těmito dvěma směry. Na jednu stranu jsou to punkové U tabule  Armády spásy, Jednou za tisíc let či Kluk s pistolí  vedle nich lyričtější Malý bubeník, Poutníci či Tesáno do kamene. V obou případech ovšem vesměs nosné, nápadité se snadno  zapamatovatelnými refrény. Texty jsou nezřídka kdy vtipné, hravé, balancující až na samém okraji naivity či dětinskosti. Vždy se ale naštěstí překotí tím správným směrem.

Trio Déma, Golda, Caine tu opět doplňují tradiční hosté – s dechovými nástroji a vokály Romana Kohoutová, s kytarou a vokály Michal Röhrich. Nelze navíc přeslechnout příjemný sound  a zvukovou vyváženost desky. Heavy Model je v diskografii skupiny Znouzectnost typickým dalším albem v řadě, to ovšem neznamená nic pejorativního. Drží spolehlivě všechna pozitiva oblíbená fanoušky této kapely, nikam se jim neztrácí a nevybočuje. Je svědectvím o tom, že Znouzectnost neztrácí ani dech ani nápady.

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře