Odstartováno! Čechomor začal svoje aktuální turné v Londýně

Přidáno: 25.09.2008 | Autor: MarcelaSchmidtova | Přidal: chris

Až do konce tohoto roku bude skupina Čechomor na cestách, protože se vydala na více než tříměsíční turné.

 

foto: Marcela Schmidtováfoto: Marcela Schmidtová

Startovacím bodem byl tento víkend Londýn a za cíl si členové kapely předběžně určili Slovensko. Série koncertů, kterou chce Čechomor absolvovat, ukáže Frantu Černého a spol. v poloze, na kterou nejsou fanoušci zvyklí. V Londýně předvedli akustický koncert ve třech.

Na koncertech Čechomoru je to nepsaným pravidlem, že si diváci rádi „zakřepčí“ přesně podle toho, jak kapela píská nebo spíše hraje. Ale v Londýně to bylo spontánnější, než kdekoliv jinde. Členům kapely se výborně hrálo i proto, že viděli, jak perfektně se Slováci a Češi umí společně bavit a i proto, že si měli čas všímat, že na koncertě byly snad nejhezčí „baby“ z celého Londýna. Bubeník, který je v stabilní sestavě Čechomoru jen půl roku, o toto potěšení přišel, protože do Anglie nepřiletěl. Franta Černý je ale i přes jeho londýnskou absenci rád, že Martina Vajgla v kapele má. Prý do „party“ zapadl, i když přišel z čistě divokého rockového prostředí skupiny Wanastowi Vjeci a na aklimatizaci potřeboval dva roky.

Martin neporušil v Čechomoru tradici, podle které si lídr Franta Černý myslí, že děvčata chodí na jejich koncerty právě kvůli pěkným bubeníkům. Doufá, že i během aktuálního turné to tak bude platit. Až do vánočních svátků bude kapela jen hrát a hrát. Prý proto, aby se takto zabavili a příliš nevymýšleli. Nicnedělání a odpočívání v nich totiž probouzí jejich neposlušné „já“.

foto: Marcela Schmidtová

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře