Gastrosexuál - nový druh muže?

Přidáno: 16.10.2008 | Autor: Mika | Přidal: BarBara

Ženy si potenciální partnery nevybírají už jen podle vzhledu, platu anebo charakteru. Mezi nejdůležitější kriteria se propracovaly i kuchařské schopnosti! Muži vědí, že láska prochází žaludkem a proto se ochotně mění na gastrosexuály! Ne, nebojte se, nejde o sexuální úchylku, při které se do milování zapojují kousky ovoce a zeleniny anebo jiného jídla. Gastrosexuál je moderní mladý muž! Vařečka v ruce mu v žádném případě neubírá na mužnosti. Právě naopak! Muž v kuchyni působí na většinu žen neuvěřitelně sexy. Neuspokojuje se s tradičním obsahem svojí kuchyně a hledá něco zajímavého a nového. Neustále experimentuje s chutěmi a inovuje vlastní recepty.
gastrosexual uvodgastrosexual uvod

Muž, který umí vařit, působí sofistikovaně a moderně. Podle zahraničního sociologického výzkumu je průměrný gastrosexuál absolutně ideálním mužem - má 25 až 44 let, je scestovaný, mužný, srší energií a vaří pro vlastní potěšení a pochvalu ostatních.
O prestiž kuchařských mistrů se postarali i oblíbení televizní kuchaři. Statisíce žen ani nedýchá, když sledují při práci takové hvězdy jako Gordon Ramsay anebo Jamie Oliver.
Jamie Oliver je anglický kuchař, který celý svět okouzlil svým chlapeckým šarmem a neskutečnou energií. Jen málokdo dokáže sledovat všechno, co Jamie stíhá ve své kuchyni. Šéfkuchař bez čepice se poprvé na televizních obrazovkách objevil před desíti lety. Okamžitě si získal fanoušky na celém světě především jednoduchými, rychlými a navzdory tomu výbornými jídly. Kromě toho, že Jamie stále natáčí další díly svého kulinářského seriálu a vydává knihy, pomáhá též nastartovat kuchařskou kariéru chudým Britům.
gastrosexual 1gastrosexual 1agastrosexual 1b


I Slovensko má své gastrosexuály! Nejznámějším z nich je určitě šéfkuchař Martin Kovarský. O svých kulinářských schopnostech vás mohl přesvědčit nejen v jednom známém bratislavském hotelu, ale i na obrazovkách všech slovenských televizí. Dámy, smůlou ale je, že tak, jako Jamie, i Martin je šťastně ženatý. Když právě nevaří, určitě tráví čas se svou manželkou Mirkou a dvojletým synem Markusem. Osmadvacetiletý Martin se pojmenování gastrosexuál nebrání. Tvrdí, že jídlo je vášeň a potěšení. „Každé jídlo, které vařím, je to, co cítím a pokud povím, že milovat s láskou, tak při vaření platí to samé!" přiznal se známý televizní šéfkuchař.

gastrosexual 2agastrosexual 2b

Dobře a chutně připravenou večeři považuje za nevyhnutnou pro úspěšné a příjemné rande. Návštěvám restaurací se zásadně vyhýbá. Pokud nemá jinou možnost, vždy si objedná jen řízek! Vysvětlení je jednoduché: „Na řízku se nedá pokazit takřka nic!" Ambiciózní Martin se smíchem říká, že jako kuchař se už narodil. I nadále bude šéfovat špičkové restauraci v bratislavském hotelu, vystupovat v televizi a odevzdávat své zkušenosti mladým lidem. Když chcete mít ve své knihovně kuchařskou knihu nejen od Jamieho Olivera, ale i od Martina Kovarského, máme pro vás dobrou zprávu - už se na ní pracuje!
Možná se i vy ptáte, proč se mužům podařilo z gastronomie vytlačit ženy a proč mají šéfkuchařskou čepici na hlavách jen muži. Martin má na to jednoduché vysvětlení: „Práce v kuchyni není jednoduchá a navíc muž vařit chce a žena musí!"

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře