text

Remake Souboje Titánů

Přidáno: 30.10.2008 | Autor: IvanKucera | Přidal: marcel13

Nemá smysl vidět všechno v černé barvě a tvrdit, že momentální stav americké kinematografie je takový, že když se nedělá sequel anebo prequel, tak alespoň remake. Každopádně, nových „převyprávění" je skutečně dost a dlouhé měsíce poletuje nad hollywoodskými křovinami kachna, že se chystá přepracování dobrodružně fantastického snímku Souboj Titánů.
Souboj Titanu fotoSouboj Titanu foto

 

Britský Souboj Titánů (Clash of the Titans) z roku 1981 vstoupil do dějin strhující galerií všemožných monster (například Medúza s hady namísto vlasů, na kterou když se podíváte, na místě zkameníte), které stvořil legendární „ruční maskér" Ray Harryhausen (*1920). Ten je již v úctyhodném věku, avšak v době, kdy každé druhé filmové monstrum vzniká v neosobním počítačové světě, už raději netvoří. Filmová předělávka se nemíní v nejmenším spoléhat na jakési efekty „technologie sto let za opicemi", ale natáčet se má (po vzoru komiksů Sin City či 300) kompletně před modrým plátnem, takže vizuální podoba filmu vznikne až v postprodukci v nejvýkonnějších počítačích.

Remake měl původně režírovat Stephen Norrington (Blade), jenž po výsměchu z Ligy výjimečných (2003) vyhlásil, že končí. Potom se však náhle ocitl ve hře jako potencionální režisér Souboje Titánů, aby ho nakonec ze hry vyřadil francouzský objev Louis Leterrier, který sie na nedostatek akčních zkušeností nemůže stěžovat (Kurýr 1-2, Utržený ze řetězu), přičemž se se svým letošním Neuvěřitelným Hulkem úspěšně zahnízdil v hollywoodských křovištích. Na scénář byl najat Lawrence Kasdan, respektovaný autor (Dobyvatelé ztracené archy, Indiana Jones) a slušný režisér (Francouzský polibek, ale i Pavučina snů). Příběh původního filmu vyprávěl o cestě odvážného mladíka a jeho družiny, která byla poseta smrtelně nebezpečných akcemi, v jejíž cíli stál nejen gigantický mořský Kraken, nýbrž i panenská princezna.

Souboj Titanu foto 2

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře