text

Ninja Assassin

Přidáno: 02.11.2008 | Autor: IvanKucera | Přidal: marcel13

James McTeigue dlouhá léta pracoval na filmech jako asistent režisérů áčkových hitů (například Star Wars: Epizoda II - Klony útočí). V roce 2005 režijně debutoval kontroverzní adaptací rozporuplného „politického" komiksu Alana Moorea filmem „V jako vendeta" s Hugem Weavingem a holohlavou Natalie Portmanovou v rolích rebelantů, bojujících proti totalitnímu systému „fiktivní" Velké Británie. To se odehrálo v produkci zkušených bratrů Wachowských (sci-fi trilogie Matrix).
Naomie HarrisNaomie Harris

 

McTeigue byl nějakou dobu ticho, potom ho ale náhle producent Joel Silver (který kryl i všechny Matrixy - všímáte si těch propojení?) v poslední chvíli povolal k vědeckofantastickému thrilleru Invaze s Nicole Kidmanovou, aby na režisérské židli vystřídal „nevhodného" Němce Olivera Hirschbiegela, jenž natočil film, jaký se mocnému Silverovi nelíbil (chtěl něco akčnějšího, hloupější a komerčnější). McTeigue udělal, co se dalo, ale nedalo se nic a z projektu se vyklubal propadák, nad kterým kritika mávla rukou. Zajímavý režisér nad tím raději též mávl končetinou a vydal se zrežírovat jiný příběh.

Ninja AssassinNinja Assassin

Titulním hrdinou Ninja Assassin bude zabiják přezdívaný Déšť (v podání Raize, jihokorejského mladíka ze Speed Racer/2008), vydávající se na cestu pomsty. V dalších rolích exotického hereckého týmu poznáme Naomie Harrisovou (čarodějka Tia Dalma z Pirátů z Karibiku) a Ricka Yuna (zlosyn z bondovky Dnes neumírej). Na scénáři pracuje J. Michael Straczynski, pro fanoušky „vesmírné opery" kultovní tvůrce sci-fi seriálu Babylon 5. Produkují bratři Wachowští a kameramanem je Karl Walter Lindenlaub (Hvězdná brána, Rob Roy). S českou premiérou se počítá na 19. 3. 2009, slovenská zatím určena nebyla.

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře