Vlasy - mastná koruna krásy

Přidáno: 22.12.2009 | Autor: Mika | Přidal: BarBara

Až pětadvacet procent lidí trápí mastné vlasy! Patříte mezi ně? Už vás nebaví dennodenně poslouchat uštipačné poznámky okolí? Nelíbí se vám, že vám za zády říkají FRITOL? Čtěte dále!

 

vlasy uvodvlasy uvod

Maz se tvoří u kořínku každého vlasu a rovnoměrně se rozlévá po jeho celé délce. Jeho vyprodukované množství záleží od genetiky, hormonů, pravidelné péče, stresu, vlhka, tepla a podobně. Pokud patříte mezi ty, kterým příroda nadělila více se mastící vlasy, máme pro vás deset odzkoušených rad, které zaručeně fungují.

 

Vlasy si umývejte tak často, jak potřebujete! I když někdo tvrdí, že časté umývání vlasů je ještě více mastí, není to pravda. Musíte ale dodržovat určitá pravidla. Vlasy si šampónujte opatrně. V opačném případě si podráždíte mazové žlázy, které budou produkovat maz ještě více. Velmi důležitý je i druh šampónu - koupit si jemný šampón určený na mastné vlasy dnes už není problém. Velkou pozornost byste měly věnovat i důkladnému opláchnutí zbytků šampónu.


S fénem nanejvýše opatrně! Nežádáme od vás, abyste ho okamžitě vyhodily. Chceme vám pouze poradit, jak si správně fénovat vlasy. Nikdy si nefénujte svou korunu krásy zblízka a při vysoké teplotě. Moderní fény už dokáží foukat i chladný vzduch.


Vyhoďte tužidla, gely a laky! Kromě dokonale pevného účesu dokáží tyto přípravky na úpravu vlasů zaručit i dokonale mastný účes. Pryč s nimi! Pokud přeci jen nutně potřebujete ke svému plnohodnotnému životu gel anebo tužidlo, kupujte si taková, která jsou určená pro mastné vlasy.


Nehrajte si s vlasama! Kroucení si pramínku vlasů anebo pročesávání rukama je obyčejný zlozvyk. Kromě toho je to též účinný způsob, jak rozetřít maz na všechny vlasy. Přestaňte s tím!Zapomeňte na kartáčování! Velký kartáč pravděpodobně najdeme na každém toaletním stolíku pravé dámy. Možná jsme už ale našli i důvod, proč se vám mastí vlasy. Může za to kartáč! Dokonale totiž dokáže rozetřít maz od kořínků až ke konečkům!


Vyzkoušejte suchý šampón! Seženete ho téměř v každé drogerii. Ve skutečnosti to vlastně není šampón ale pudr. Jednoduše si ho nasypete na vlasy, snadno vmasírujete a pudr z nich vytáhne všechnu mastnotu.


Navštivte kadeřníka! Šikovné ruce šikovného kadeřníka si dokáží poradit i s mastnýma vlasama. Proti mastným vlasům výborně funguje prostřihání vašeho porostu. Každý kadeřník dokáže poradit účes, který sluší právě vám a který vás alespoň částečně zbaví vašeho mastného problému. Redukovat tvorbu mazu pomáhá i barvení a slabá trvalá.


Poraďte se s gynekologem! Copak má společného váš gynekolog s mastnýma vlasama? Budete překvapené, ale více než jste si mohly myslet! Obyčejné antikoncepční tabletky ovlivňují hormonální rovnováhu organismu a tedy i činnost mazových žláz.


Zapomeňte na maskování! Mastné vlasy skutečně nepatří pod velký klobouk anebo paruku. Tím, že jim berete vzduch se budou mastit ještě více. Vlasy potřebují dýchat!


Spolehněte se na bylinky! Pokud nefunguje nic, bylinky vám určitě pomohou. Zkuste si propláchnout vlasy odvarem z heřmánku anebo březovou vodou.


Znáte i vy nějaký účinný prostředek na boj proti mastným vlasům?

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře