James Morrison: Generálka v listopadu, naostro až v březnu

Přidáno: 12.11.2008 | Autor: MarcelaSchmidtova | Přidal: chris

James Morrison vydal nové album Songs for you, Truths for me a už se s ním pouští na turné. V listopadu si udělá celoměsíční generálku, se kterou startuje 13-tého v Londýně a v březnu odpálí celou show naostro.

 

James MorrisonJames Morrison

Tento Angličan se hudbě věnuje od svých 13ti let. Strýček ho naučil na kytaře několik bluesových riffů, a když mu už akordy nebyly cizí, začal skládat vlastní melodie. Po prvním albu “Undiscovered” je tu aktuální “Songs for you, Truths for me” a je jasné, proč jsou oba dva tak pohodové. Souvisí to s tím, kde zpěvák skládal všechny texty

“Když jsem žil v Cornwallu, často jsem sedával na pláži a psal písničky. Líbí se mi takový životní styl – bydlet u moře. Ale často jezdím i do Londýna. Je to nádherné město, ale je také stresující. Všichni vypadají tak vystresovaně, jsou tu samé vysoké budovy, každý  spěchá, utíká na vlak, či metro. Jít k moři, to mi dodává klid, při moři relaxuji.”

James Morrison snad v každém rozhovoru zdůrazňuje, že chce být zpěvákem, kterého fanoušci hodnotí jako “cool”. Nedělá ale na sílu “cool” věci, hlavně musí být upřímné. Pozor, ne nudné! No a aby nebylo nové Jamesovo album nudné, potřeboval osvěžení.  

 

“Měli jsme pocit, že by se na album hodil ještě někdo kromě mě. – Dobrá vokalistka. No a já jsem měl stále na mysli Nelly Furtado. Chtěl jsem někoho ze současné scény, někoho, jehož hudba je úplně odlišná od té mojí. V žádném případě jsem si nechtěl vybrat Duffy, anebo někoho podobného jen proto, že dělá stejný styl jako já.”

Výsledek spolupráce s Nelly Furtado může zakusit každý fanoušek. Stačí si na albu najít titul “Broken Strings” a je to. Naopak, v aktuálním singlu “You make it real” se dají najít akorát stopy po Vanovi Morrisonovi, který je Jamesovou velkou inspirací. A nejen tam je.

“Stále rád poslouchám desky, které jsem si pouštěl, když jsem byl malý. Stále mě inspirují. Zbožňuji jejich náladu, to, co vyzařují. Něco podobného jsem chtěl dostat do mojí tvorby. Když jsem skládal písničku “Fix the world up for you”, poslouchal jsem Van Morrisona a proto jsem tam zakomponoval i pasáž s klavírem, tak, jak to dělal on. Snažím se ale nepřebírat cizí věci, je to totiž špatná cesta.”  

Jamesovi Morrisonovi sláva do hlavy nestoupá. Příliš na sebe venku neupozorňuje, na dělání rozruchu okolo sebe má lidi.

“Šel jsem jednou do CDéčkového obchodu s mým malým bratrancem. A on tam na mě začal křičet: James, podívej, tu je tvoje CDéčko. Rychle jsem mu řekl, aby sklapl, jenže jak jsem mu cdéčko vytrhl, disk z obalu vypadl na zem. Nic se nestalo, ale bylo to dost trapné. A když vyšlo moje první album a když jsem ho viděl v obchodě vedle Van Morrisona, to byl skvělý pocit.”

Jamese Morrisona si nemůže nikdo s nikým splést, jeho nejlepší identifikace je jeho charakteristický chraplavý hlas. Prý k němu přišel už jako “baby”, protože tak vřeštěl, že ho skoro ztratil. Koncertování už Jamesovi víc poškodit hlas nemůže a proto se na turné vydává velmi rád. Začíná 13-tého listopadu v Londýně.

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře