Troufáte si na zátah v Berlíně?

Přidáno: 13.11.2008 | Autor: Mika | Přidal: BarBara

Berlín je po Paříži a Londýně třetím nejnavštěvovanějším městem v Evropě. Už jste tam byli? Ještě ne?! Připravte se na několikadenní večírek v hlavním městě Německa! Bude to pořádně divoká jízda!
Berlín láká svojí tolerancí, otevřeností a uvolněnou atmosférou. Navíc v porovnání s metropolemi Anglie a Francie je levný! Jestli jste byli v Berlíně naposledy před dvaceti lety, nepoznáte jej. Všude jsou samé novostavby, na mnohých místech se ještě stále staví a tam kde se už nestaví, pulzuje moderní život. Berlín neláká na své památky ale na oblíbený koktail - zábavu a nákupy.
Berlin nocBerlin noc
V Berlíně jsou veřejné budovy obrovské, muzea a divadla úžasné, ulice rušné, parky tiché, butiky luxusní, restaurace stylové, krčmy pulzující a noční kluby drsné.
I když místní pamětihodnosti jsou určitě fajn, drtivá většina mladých směruje do Berlína kvůli zábavě. Najměte si místního průvodce a vydejte se s ním na okružní jízdu po barech. Nejoblíbenější a nejvyhledávanější trasa turistů se jmenuje New Berlin Tours. I když jsou některé podniky otevřené celý týden, klubové noci jsou ve čtvrtek, v pátek a hlavně v sobotu. Berlínské parties se začínají kolem půlnoci a vrcholí kolem druhé - třetí ráno. Víkendová zábava v Berlíně pokračuje také v neděli večer a končí se až v pondělí!
Mezi oblíbené atrakce patří takzvané skryté kluby. Místa konání utajených párty bývají různá. Připravte se ale na to, že do některých klubů se dostanete přes kanál, dírou ve zdi nebo složitým přelézáním plotů.
Berlin noc 1Berlin gayparade 2Berlin moderne mesto

Na klub se na jistý čas změnil také nacistický bunkr Adolfa Hitlera! Hned po pádu Berlínské zdi tam duněla hudba v techno rytmech. V roce 2003 ale prostor, který měl v čase spojeneckých náletů na Berlín koncem druhé světové války ukrýt 3000 lidí, koupil sběratel umění. Bunkr dnes funguje jako muzeum moderního umění.
Hlavní město gayů
Jestli vás trápí nějaké pochybnosti o vaší orientaci, v Berlíně naleznete všechny odpovědi na svoje otázky, včetně těch, na které jste se nezeptali! Berlín se považuje za evropské hlavní město homosexuálů. Ještě i berlínský starosta Klaus Wowereit, přezdívaný Wowi, se otevřeně přiznává k homosexuální orientaci! Kromě prvního gay domova důchodců a památníku zavražděným homosexuálům během nacistického režimu, zde naleznete celé teplé čtvrti. V Berlíně fungují gay diskotéky, gay sauny, gay darkroomy, gay muzea, gay starožitnosti, gay kadeřnictví a gay bary, kde můžete narazit na obsluhu dole bez!
Pro střízlivé hlavy
Možná se vám stane, že během vašeho víkendového večírku najednou zatoužíte po památkách, historii a vyhlídkové jízdě autobusem. Neplaťte veliké peníze místním cestovním agenturám a radši nasedněte do autobusu číslo 100 nebo 200 a označte si klasický lístek. Obě linky jdou přes celé město a vy uvidíte všechno nejzajímavější.
Během celého roku nabízí město množství zajímavých akcí. Berlínský kalendář je plný výstav, festivalů, koncertů a parties. Milovníci filmu si přijdou na své během festivalu Berlinale v únoru, červen patří průvodu gayů - Gay Parade, milovníci zábavy a sexu ať směrují do Berlína na začátku července, kdy tam probíhá Love Parade a jestli dáváte přednost sportu, na svoje si přijdete během první říjnové neděle na berlínském maratónu.

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře