West, Winehouse a Foo Fighters favority na Grammy Awards 2008

Přidáno: 10.12.2007 | Autor: SilviaTurnerova | Přidal: chris

V počtu nominací na Grammy Awards 2008 vedou Kanye West, Amy Winehouse a Foo Fighters.

Logo GrammyLogo Grammy

Kanye West jich získal celkově osm. Na druhém místě je Amy Winehouse se šesti nominacemi. Pět šancí na vítězství má rocková kapela Foo Fighers.

Všichni tři lídři letošních nominací se setkají v kategorii Album roku. Kromì Westova „Graduation", Winehouseho „Back To Black" a „Echoes, Silence, Patience & Grace" od Foo Fighters se o Album roku bude snažit Vince Gill s „These Days" a Herbie Hancock se vzpomínkovým albem věnovaným Joni Mitchel „River: The Joni Letters".

V kategorii nejlepší Rockové album je nominováno album „Echoes, Silence, Patience & Grace" od Foo Fighters, „Magic" Bruca Springsteena, „Daughtry" kapely Daughtry, „Sky Blue Sky" od Wilca a album Johna Fogertyho „Revival".

O cenu za nejlepší Popové album sa uchází Bon Jovi s albem „Lost Highway", Feist s „The Reminder", Maroon 5 a jejich „It Won´t Be Soon Before Long", „Back To Black" od Amy Winehouse a Paul McCartney s „Memory Almost Full".

O nejlepší Nahrávku roku se utká „Irreplaceable" (Beyoncé), „The Pretender" (Foo Fighters), „Umbrella (Rihanna feat. Jay-Z), „What Goes Around...Comes Around" (Justin Timberlake) a „Rehab" od Amy Winehouse.

V souboji o nejlepšího nováčka se utkala Amy Winehouse s u nás známou Feist a interprety: Ledisi, Paramore, Taylor Swift.

Jubilejní 50. ročník udìlování Grammy Award sa uskuteční v Los Angeles 10. února 2008. Celkově bude rozděleno 110 Grammy za nahrávky z 31 oblastí, které vznikly v období od 1. ´ˇríjna 2006 do 30. září 2007. Kompletní seznam nominací je zveřejnìný na stránce Grammy.com.

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře