Prohrála v kartách – KanibaLOVE

Přidáno: 27.03.2009 | Autor: IndiesScopeRecords | Přidal: chris

Nové a v pořadí třetí album pražské kytarovky PROHRÁLA V KARTÁCH se jmenuje KanibaLOVE a bude vlastně dvojité a vyjde po částech. Album, které se sice prezentuje syrovějším kytarovým zvukem než předchozí alba, za to stejným hitovým potenciálem, provázela při vzniku nahrávky smůla. Několikrát odložené vydání natáhlo nervy fanoušků jako špagáty, ale výsledek stojí za to!

Prohrála obalProhrála obal

Album po částech

Jako první bude album dostupné v digitální podobě v pondělí 31.března. Prvních deset skladeb bude na CD od čtvrtka 16. dubna 2009 jako bonusová příloha části nákladu časopisu Reflex (přehled distribičních sítí a prodejních míst po celé ČR bude včas zveřejněn na webech kapely i časopisu). Aby se však dostalo na všechny zájemce a zároveň něco navíc pro fanoušky, vyjde zanedlouho rozšířené vydání KanibaLOVE. Toto 2CD vyjde ve čtvrtek 14.5.a nabídne proti časopisecké verzi krom parádního digipakového obalu navíc logicky i disk druhý. Na něm budou další čtyři „kanibaLovské" novinky, živé nebo nové verze věcí starších, či dosud nevydaných. Samozřejmě CD bude obsahovat také remixy a remaky některých písní Prohrála v kartách od hudebních těles, která vládnou nástrojům, jež Prohrále vlastní úplně nejsou (např. sampler, cimbál, sekvencer nebo housle). Všichni fanoušci, jež zakoupili skladby z prvního disku v mp3 na stránkách www.indies.eu, dostanou bonusové skladby zdarma a to opět v digitální formě.

Dvojalbum KanibaLOVE, jež vychází u Indies Scope Records v dubnu, se začalo nahrávat již před rokem a půl. Do studia se šlo se záměrem udělat syrovější a garážovější nahrávku, „i když takový byl záměr i u předchozích alb. Tady se nám to ale snad konečně povedlo, snad hlavně kvůli tomu, že jsme mohli nahrávat jako když hrajeme živě, tedy všichni dohromady," prozrazuje Filip Horáček. Na podzim roku 2007, se PROHRÁLA V KARTÁCH spolu se svým oblíbeným producentem Ąendou Šmejkalem zavřela do čarodějného studia Faust v pražských Dejvicích, aby tentokrát natočila novinku včas. „Opravdu to začalo až nečekaně hladce. V září 2007 jsme si ve studiu Faust rezervovali pět dní a v půlce čtvrtého dne už jsme měli natočené všechno, co jsme potřebovali. Zbývalo dokončit několik textů, natočit zpěv, přidat ještě nějaké kytary a hosty." Jako hosté si ve studiu vokálně si zařádili Canny a Olga z OBŘÍ BROSKVE, saxofon nafoukal náš kamarád (mnohakapelový promiskuita) Ruda Rigo a na něco si zahrál i sám producent Honza Šmejkal. Jenže když už bylo konečně všechno připraveno, kytarista Márfi si protrhnul plíci a skončil na jednotce intenzivní péče. A když už byl po mnoha měsících fit, muselo se čekat na nový volný termín ve studiu. A když už i toto všechno nakonec klaplo, vážně onemocněl zase producent. A tak se odkládalo a odkládalo...... Ale říká se konec dobrý, vše dobré, nyní jsou tedy KanibaLOVE hotoví a připravení k vydání. Dobrý konec příběhu jednoho nahrávání a skvělý start nové éry kapely .....

Prohrála v kartách vznikla někdy v polovině 90. let v pražské Malostranské besedě kolem Filipa Horáčka, který krátce předtím rozpustil tehdy značně oblíbenou punkovou úderku Stalinovy oběti. S Prohrálou a její sestavou to nebylo od začátku jednoduché. V jednu chvíli měla snad až patnáct členů (mezi jinými za bicími první tři roky seděl Pavel Skala, známý třeba z ETC, Marsyasu či Žentouru...), a tak bylo jasno pouze v tom, že škatulka punku je tuze těsná a že chtějí prostě dělat písničky! Svou vlastní skutečnou historii začala Prohrála v kartách psát de facto až v roce 2002, kdy vydává debutové album Žádný čáry z nebe.  V roce 2006 pak vydává své druhé, kritikou vyzdvihované album Jaký to bude za vodou. Následuje turné s Divokým Billem "Během několika měsíců jsme mohli to, co hrajem, předvést obrovské spoustě lidí, což bylo úžasné, stejně jako celá parta na téhle výpravě. Je pravda, že se od té doby často píše, Prohrála v kartách, kapela, která předskakovala Divokýmu Billovi, což o tom, co a jak hrajeme nevypovída nic. Ale ta zkušenost za to stála! A jestli nám to něco vzalo? Tak pár lidí nám to dalo sežrat, ale mě tahle hra na jako-kamarádské-party, které s tím jo, s tím ne, s tím už ne a s tamtím možná, nikdy moc nebavila. Billové nás navíc skutečně pozvali sami od sebe, takže nelituju, naopak děkuju," uzavírá za Prohrálu Horáček.

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Láska s sežrání...

Komentáře