Nové album Depeche Mode bude jako hlas z vesmíru

Přidáno: 28.03.2009 | Autor: MarcelaSchmidtova | Přidal: chris

Blíží se velký den pro všechny "depešáky." Skupina Depeche Mode totiž začátkem dubna vydá nové album Sounds of the Universe. Dave Gahan, Martin Gore a Andy Fletcher o nových písničkách vyprávějí po celém světě, ale fanoušci se oficiálně dostali jen k jedné novince. A tou je první singl Wrong.

Depeche ModeDepeche Mode

Na 12té studiové CDéčko Depeche Mode musíme ještě počkat, ale do 20.dubna je to už jen pár dní. Po tomto datu však už bude každému příznivci kapely jasné, zda se čekat vyplatilo a zda se jejich vnímání nového materiálu bude shodovat s názory autorů alba Sounds of the Universe.

Martin Gore:

Myslím, že nové album je úplně odlišné od těch předcházejících. V podstatě, když porovnávám naše alba, všechna jsou něčím jiné. Některá se zdají být identická, ale je to jen zdání. Každé je něčím specifické a toto nejnovější přesně pasuje k těm ranným depešáckým albům. Zapadá mezi věci, které jsme doposud vydali.

Dave Gahan, Martin Gore a Andy Fletcher si dali ještě v minulém roce setkání v Martinově studiu. Nevinné setkání se zvrtlo na regulérní nahrávání, protože chlapci zjistili, že mají dostatek materiálu na nové album. Skoro 6 měsíců pracovali na 15ti skladbách, které se jim zdály být z nového materiálu nejlépe. Na album z nich vyberou 11 a ještě sami nevědí, zda budou převládat Davovy písničky, anebo Martinovy.

Andy Fletcher:

Martin a Dave mají rozdílný styl skládání písniček, ale v nahrávacím studiu přistupujeme ke všem skladbám stejně. Dave se v poslední době dost zlepšil, hlavně od vydání svého sólového alba. Stouplo mu sebevědomí. V podstatě, po tom, co ve studiu písničky upravíme, je opravdu těžké určit, která z nich je od Martina a která od Dave-a.

Do poslední chvíle není jasný obsah nového alba skupiny Depeche Mode, ale název je na 100 procent "Sounds of the Universe." Chlapci ho vymysleli na začátku nahrávání, co znamená, že jim tentokrát odpadly stresy z toho, jak nazvat album. Většinou kapela nejprve nahrála skladby a potom hledala společného jmenovatele. Nyní to bylo naopak. Jinak, Depeche Mode udělali při novém albu ještě jednu výjimku.

Andy Fletcher:

Není zvykem, že si Depeche Mode vyberou stejného producenta dvakrát po sobě. Máme rádi změnu. Když mám být upřímný, je to jinak: Většinou je producent ten, kdo s námi už nechce podruhé spolupracovat. Pro každého to bylo nejhorší období jeho života, když s námi musel být zavřený ve studiu. Ale s Benem to bylo jiné. Měli jsme pocit, že při albu Playing the Angel šlo všechno jako po másle a protože byl Ben ochotný jít do toho s námi znovu, vzali jsme ho mezi nás a byla to dobrá volba.

Producentem alba Sounds of the Universe je tedy Ben Hillier, ale není jediným, kdo toto album produkoval. Aby to celé nepadlo na záda jednoho muže, Depeche Mode si k Benovi přizvali další dva odborníky, se kterými nikdy předtím nespolupracovali. Zda to byla úspěšná spolupráce, to se dá vydedukovat už podle toho, jak zní první singl "Wrong."

Dave Gahan:


Wrong je taková nekonvenční popová písnička, asi tak bych ji charakterizoval. Já v ní cítím prvky rapu a groove, který není pro Depeche Mode typický. Tuto skladbu jsme nevybrali jako singl proto, že je nejlepší, ale proto, neboť je trefná a je ukázkou toho, k čemu směřuje naše další působení na hudební scéně.

Depeche Mode vyrážejí s novým albem na turné už v květnu. Mají naplánované koncerty i v Jižní Americe, kde už několik let nehráli. A přijedou i k nám. V Praze se ukáží 25ého června.