Hračky pro kluky

Přidáno: 02.01.2010 | Autor: Mika | Přidal: BarBara

Svrbí vás korunky v peněžence? Jestliže ano, přinášíme vám pár typů na hračky, které určitě potěší každého velkého kluka. Vynálezci, technici a dizajnéři opět vymysleli něco, co vymaže z vašeho života všednost a nudnost!

 

Minoru 3DMinoru 3D

Trojrozměrná webkamera
I obyčejná webkamera může být stylovým doplňkem vaší pracovny. Kamera Minoru 3D je převratná nejen svým futuristickým vzhledem, nýbrž i tím, co dokáže. Je to první sériově vyráběná 3D webkamera! Tento malý sympatický mimozemšťan vás bude pozorně sledovat - snímat svýma dvěma očima, ve kterých má zabudované kamery. Právě díky nim dokáže vytvářet takzvaný stereoskopický 3D snímek. Pokud si ten, s kým komunikujete přes internet, nasadí speciální brýle s červeno-modrými skly, uvidí vás ve třech rozměrech. Kromě 3D režimu je Minoru 3D možné přepnout i na klasické snímání dvojrozměrného obrazu. To je pro ty, kteří nemají zmiňované brýle. Myslíte si, že taková hračka stojí za 2200 korun? My si myslíme, že určitě ano!


h 1


Mluvící kuchařská kniha
Ženy si potenciální partnery nevybírají už jen podle vzhledu, platu anebo charakteru. Mezi nejdůležitější kritéria se propracovali i kuchařské schopnosti! Páni, když jsou vaše gastronomické zkušenosti vymezené čajem, párky a míchanými vajíčky, máme pro vás výbornou zprávu. Sežeňte si digitální mluvící kuchařku! Tento vynález, který mají na svědomí šikovní Japonci, vás krok za krokem budou vést při přípravě jídla. Za podpory mluvící kuchařské knihy si budete moci připravit až 250 receptů hlavně z asijské kuchyně, avšak nechybějí i speciality z ostatních koutů světa. Samozřejmostí jsou též rady, jak vykostit ryby, nakrájet cibuli, anebo informace o kalorických hodnotách jednotlivých jídel. Digitální kuchařka určená pro kapesní herní konzoly se v Anglii prodává za necelých 30 liber (cirka 900 korun).


h 2


Virtuální přilba
Možná jste už i vy měli na hlavě 3D přilbu, která se pokoušela přenosem zvuku a obrazu navodit dojem virtuální reality. Stále však tomu „něco" chybělo, že? Novinka, která se dostane na trh za pár let, už nebude působit jen na zrak a sluch, nýbrž rovněž na chuť, čich a hmat! A přitom to bude stále přilba. Z pohodlí domova si tak budete moci užívat vlhko a krásu amazonských pralesů anebo horký vzduch ve stínu pyramid. Problémem nebudou ani výlety do starověkého Říma anebo mezi dávno vyhynulé civilizace. Helma je totiž bezdrátově spojená se sondou, která na druhém konci zaznamenává a analyzuje obraz, zvuk, pach a vůni, ty přes satelit „dopraví" až do helmy, kterou budete mít na hlavě. Díky čtyřem reproduktorům si užijete dokonalý zvuk, obrazovka se postará o vizuální zážitek, ventilátor vám bude do tváře foukat teplý anebo studený vzduch, pachová trubice namíchá tu správnou vůni a do úst se vám dostane jedna z pěti základních chutí. Dokonalé!? Cena této hračky se odhaduje na mizerných 45.000 korun.


h 3


Multimediální divan
Trend zabudovávat kdeco do kdečeho pokračuje. Nejnovější novinkou z kategorie - na první pohled nespojitelné - je počítač zabudovaný v sedací soupravě. Pohovka si vás okamžitě získá svým nádherným dizajnem, no a když při bližším prozkoumání zjistíte, že je v ní zabudovaný počítač, nebudete toužit po ničem jiném! Na tento lákavý kousek nábytku si připravte více než patnáct tisíc dolarů (300.000 Kč).


h 4


Budík na vodu
Určitě se už i vám párkrát stalo, že vás budík nechal ve štychu. Buď jste ho nenatáhli, nebo se vybily baterky, případně v noci vypnuli elektřinu. Na trhu se objevil unikátní budík, který na svoje fungování potřebuje pouze obyčejnou vodu! Zásobník na vodu stačí doplňovat jen jednou za tři měsíce. To, že budík funguje, má na svědomí eletrochemická reakce mezi elektrodami a vodou. Hodiny kromě času dokážou navíc měřit i teplotu. Cena v tomto případě není závratná. Stačí 450 Kč a můžete si dopřát pocit z ekologického buzení!

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře