Majerovky zvou na natáčení DVD

Přidáno: 02.04.2009 | Autor: TomasPolivka | Přidal: chris

Působí to neuvěřitelně, ale skupina Majerovy brzdové tabulky se co nevidět „dožije" čtvrtstoletí. Členové Majerovek nemají ve zvyku vypouštět do světa sebeoslavné famfáry a tváří se sympaticky nenápadně. Možná si ani nepotrpí na oslavy. Ale páteční (3. dubna od 20 hodin v pražském klubu Kaštan) natáčení koncertního DVD můžeme vnímat třeba jako přípravu na rekapitulaci „první pětadvacítky". Pokud chcete kapelu podpořit na pódiu nebo si jen užít přehlídku písní historických i recentních, jste vítáni.

MajerovkyMajerovky

Za časový bod vzniku Majerovek lze považovat rok 1985, ačkoliv jediným členem propojujícím první sestavu se současností je autor většiny repertoáru, kytarista a v posledních letech též milovník zvuku elektronických mašinek Petr Linhart (předtím kytarista kultovní folkové skupiny Čp.8). Do širšího povědomí se kapela dostala až po odhození rockového instrumentáře, s mlžně mystickými, „keltsko-folkovými" písněmi, zaznamenanými poprvé na album Místa častých zjevení (1992).

V sestavě se zpěvačkou Andreou Landovskou natočily Majerovky pět alb. Na čtvrté desce Ryba ryb (2000) vzala kapela opět na milost bicí nástroje a navíc přibrala na pomoc elektroniku. Už tak obtížně žánrově zařaditelná hudba přibrala příchutě folk-rocku, lo-fi či freak-folku. Bez ohledu na využité prostředky zůstala zachována tajemná, bezčasá atmosféra písní, čerpajících inspiraci jak z mytologie či pohádek, tak ze současných „přírodně-estetických" prožitků.

V roce 2005 se zpěvačka Andrea Landovská rozhodla pověsit mikrofon na hřebík a Majerovky obtížně hledaly náhradu. Kapelník Petr Linhart mezitím natočil kritikou ceněný sólový projekt Sudéta (2007). V roce 2008 se zpěvačkou Majerovek stává Alice Holubová, paralelně též členka Hradišťanu. Prvním záznamem spolupráce s Alicí Holubovou je loňské živé album Noc ozvěn, na které naváže koncertní DVD.

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře