text

Dvě komedie

Přidáno: 27.04.2009 | Autor: IvanKucera | Přidal: marcel13

Dnes se podíváme na dvě dost protikladné americké komedie: v jedné se Jack Black promění na lenivce a v druhé bude ve vojenských maskáčích pobíhat prsatá blondýna.

Jack Black The Year OneJack Black The Year One

Režisér (Prázdniny v Americe), scenárista (Krotitelé duchů 1-2) i herec (otec Setha Rogena ze Zbouchnuté) Harold Ramis dnes není taková osobnost jako před dvaceti lety, ale přesto se mu jednou za čas podaří dát o sobě vědět (Analyzuj). Tentokrát režíruje dobrodružnou komedii The Year One, kde Jack Black (Nekonečný příběh 3, Tropická bouře) ztvární prehistorického člověka, který je tak líný, že ho vlastní kmen vyštve do divočiny. Film vzniká pod produkčním velením režiséra Judda Apatowa (40 let panic, Zbouchnutá). Ačkoliv by se mohlo zdát, že Ramis už v moderní době nestíhá, přiložená ukázka z filmu naznačuje, že úžasně odpudivě zarostlý Black je komediální fenomén.

I Steve Miner natáčí komedii, co může hororové fanoušky znechutit, protože ho znají jako režiséra a producenta Pátku třináctého 2-3, Halloweenu: H20 a krokodýlího Jezera. Bohužel, Minerův zatím poslední film, plným právem vypískaný slabý zombícký horor Zombies: Den-D přichází z roku 2008 (u nás zaslouženě jen na DVD a už to bylo dost), vzbuzuje otázku, zda se opravdu máme těšit, když už režisér nezvládá ani „svůj" žánr, natož ještě komedii. Třeba ale dodat, že Miner v minulosti natočil například solidně zpracovanou romantickou sci-fi komedii Navždy mladý s Melem Gibsonem. Major Movie Star bude o modelce, zpěvačce a už i herečce Jessice Simpsonové, která v příběhu (připomínajícím Vojína Benjaminovou s Goldie Hawnovou/1980), ztvární zkrachovanou hvězdičku vstoupící do armády, co se neobejde bez mnoha vtipných okamžiků (doufejme). Trailer naznačuje mírnou naději, ale už nyní se dá předpokládat, že na konci rozmazlené děvče „najde sama sebe" a začne si vážit odvahu, přátelství a zdravé sebevědomí.

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře