Květinová hostina

Přidáno: 28.04.2009 | Autor: Mika | Přidal: BarBara

Už dávno neplatí, že květiny dokážou potěšit jen oči. Pokud si váš mlsný jazýček troufá, můžete jimi potěšit i svoje chuťové buňky! Víte, jak chutnají kopretinové krokety, begoniová omáčka, lupínky z růží anebo kandované květy? Prý výborně!

dobrou chuť :-)dobrou chuť :-)

Jíst se samozřejmě nemohou ledajaké květiny! Nechť vás ani nenapadne vydat se do květinářství anebo do vlastní zahrádky a otrhat tam půl květinového záhonu! Květy určené na konzumaci jsou speciálně vyšlechtěné pro tento účel. Při jejich pěstování musí být splněna jedna základní podmínka - květy nemohou být přihnojované a ani ošetřované chemikáliemi. V zahraničí vznikají květinové farmy, kde se pěstují jedlé květy. Ty jsou následně dodávané do obchodů a na tržiště speciálně balené jako potraviny. Výborně chutnají růže, fialky, prvosenky, frézie, jasmín, květy broskve, sedmikrásky, květy heřmánku, macešky, tulipány, květy orchidejí, lilie, chryzantémy. Samozřejmě všechno jedlé odrůdy.
1a1b1c


Využití jedlých květů v kuchyni je velmi pestré. Můžete je podávat čerstvé jako oblohu anebo součást salátů, můžete jimi dozdobit hotová jídla anebo studené mísy a nápoje, z květů se vaří polévky, omáčky a můžete si z nich připravit zmrzlinu anebo pomazánky. Každé jídlo připravené z květin má nejen přitažlivý vzhled, nýbrž i výbornou a zajímavou chuť!
Poznáte recept na plněnou papriku? Co kdybyste čerstvé papriky namísto masovo-rýžové náplně vyplnili nadrobno nasekanými kvítky? Chutná to znamenitě! Takto naplněné papriky ale nevařte v rajčatové omáčce, ale dejte ji raději zapéct do trouby.
Chutnou a jednoduchou jednohubku si můžete připravit z růží. Stačí, pokud dáte lupeny růží usušit podobně jako hřiby. Pokud budou dokonale suché, stačí, když je posypete skořicí a cukrem a pochoutku můžete podávat.
Růže též můžete použít při přípravě řecké speciality. Stačí, pokud smícháte jogurt s medem, čerstvými jahodami a nasekanými fíky a všechno zasypete najemno nakrájenými lupínky růží a mátou.
Výborný je i jihoafrický salát s orchidejemi. Do velké mísy postupně přidejte směs salátových listů, malých rajských jablíček, papriku, pomeranč, avokádo, rokfort, prosciutto a nakonec jedlé květy orchideje. Všechno důkladně promíchejte a zalijte libovolným dresinkem. Mňam!
Některé květy dokonce můžete obalovat v klasickém těstíčku, které jste doteď výhradně používali na řízky. Milovníci květin si neumějí vynachválit smažené bezinkové květy anebo smažené kopretiny.
Toto je jen skutečně maličká ukázka, jak se dají květy v kuchyni použít. Dnes už existují stovky receptů, ve kterých hlavní anebo vedlejší roli hrají květy. Kvítky na talíři jsou opravdovou pastvou pro oči. Květinové jídlo však není jen krásně, ale i zdravé. Jedlé květiny jsou totiž nízko kalorické a navíc obsahují vitamíny a přírodní antioxidanty.

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře