text

Joe Pesci se vrací

Přidáno: 09.05.2009 | Autor: IvanKucera | Přidal: marcel13

Kromě režisérů, kteří dělají super filmy (Stanley Kubrick) a režisérů, kteří dělají filmy, na které se nedá koukat (sem si dosaďte, koho chcete), se na světě nacházejí i režiséři, kteří se většinu své kariéry nacházejí někde uprostřed. Vyrábějí solidní, zručně natáčené filmy, které se však nestanou hity ani nezískají deset Oscarů. Ale jednoho či dva sem-tam ano („aby se neřeklo").

Joe PesciJoe Pesci

Jedním z takových pánů je Američan Taylor Hackford (*1944). Kromě několika výborných filmů převážně vážnějšího zaměření s Richardem Gerem (Důstojník a džentlmen), Kathy Batesovou (Dolores Claiborneová podle novely Stephena Kinga) a Jamiem Foxxem (životopis Ray) stvořil též několik spíše průměrných příběhů (divně roztahaná Životní zkouška s Russellem Crowem). Jeho nové melodrama s názvem Love Ranch, z pera Marka Jacobsona (Americký gangster) vypráví údajně skutečný příběh o americkém manželském páru, který založí nevěstinec.

Herecké obsazení je rozhodně zajímavé: pozornost v něm, kromě oscarové Britky Helen Mirrenové (Pobřeží moskytů, Gosford Park, Královna), vzbuzuje především poměrně překvapivý návrat malého ďábla Joea Pesciho (Můj bratranec Vinny, Sám doma 1-2, Kasino a za Mafiány získal Oscara za nejlepší vedlejší roli) do světa filmu. Stane se tak po jedenácti letech jeho umělecké přestávky, když tedy zapomeneme na jeho drobnou roli ve špionážní Kauze CIA, kterou režíroval jeho dobrý kamarád Robert De Niro (setkali se už v Zuřícím býkovi/1980). Dodejme, že poslední Joeovou (který tento rok oslavil 65. narozeniny) „pořádnou" rolí byl otravný kriminálník Leo Getz ze čtvrté Smrtonosné zbraně (1998). S Mirrenovou ztvární vzpomínanou manželskou dvojici.

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře