text

Piráti na vlnách

Přidáno: 12.05.2009 | Autor: IvanKucera | Přidal: marcel13

Ne, ne, ačkoliv v tom hraje Bill Night alias chobotnicový Davy Jones z Pirátů z Karibiku a v překladu se to nazývá Piráti na vlnách, nejedná se (alespoň zatím) o čtvrté Piráty z Karibiku. Pokud máte rádi romantické komedie, víte, že kvalitní umí nenapodobitelným suchým humorem obdarovaní Briti. V takovém případě musíte jméno Richard Curtis dobře znát. Je to scenárista (4 svatby a 1 pohřeb, Nothing Hill), producent (Bean: Největší filmová katastrofa) a od roku 2003 už i režisér (mega romance Láska nebeská). Anglický film The Boat That Rocked z přístavu společnosti Universal bude mít slovenskou premiéru 29.10.2009, v Česku 18.6.2009.

Pirati na vlnachPirati na vlnach

Z herců to bude Philip Seymour Hoffman (Oscar za Capote), Emma Thompsonová (Oscar za Rodinné sídlo), režírující herec Kenneth Branagh (který se momentálně chystá režírovat velkolepý marvelácký komiks Thor), Nick Frost (obézní parťák Simona Pegga z Jednotky příliš rychlého nasazení), Rhys Ifans v klobouku (spolubydlící Hugha Granta z Nothing Hill) a Bill Nighy, kterému se jeho neodolatelně přestárlý rocker z Lásky nebeské evidentně líbil.

Scénář (také Curtisův) se inspiroval skutečným příběhem skupiny excentrických (viz. trailer) rozhlasových moderátorů, kteří se v 60. letech 20. století odmítnou podřídit vůli stanice s ohledem na nízký počet hodin, během kterých mohou vysílat svoji oblíbenou hudbu a tak se rozhodnou vysílat načerno z... lodě. Curtis pochopil, že po Lásce nebeské by mu už další romantika nemusela projít a tak s nakažlivou chutí oslovil partu talentovaných a zábavných herců a s rachotem se vrhli na sex, drogy a rock´n´roll! Nebude nouze o nostalgii „dávných časů, kdy to ještě mělo smysl" (soundtrack, vážení!), ale nebudeme ochuzeni ani o „přízemější" srandičky (Nick Frost s kotletami jako chlupatá sexuální mašina). Možná jedna z událostí roku.

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře