text

Stallone, Seagal, Van Damme, Lundgren a Schwarzenegger

Přidáno: 28.05.2009 | Autor: IvanKucera | Přidal: marcel13

Dnes si vezmeme na mušku hned 5 projektů spjatých s akčním žánrem 80.let. Hrají v nich Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Jean-Claude Van Damme, Steven Seagal a Dolph Lundgren. Je to vůbec možné?!

Stallone $ SchwarzeneggerStallone $ Schwarzenegger

1. O v Brazílii natáčeném akčním trileru The Expendables (režie, produkce, scénář a hlavní role: Stallone) jsme vás už v krátkosti informovali. Sly si vydupal u studia Millennium Films v podstatě stoprocentní uměleckou svobodu (studiu se to vyplatilo už v případě komerčního úspěchu jejich předcházející spolupráce jménem Rambo: Do pekla a zpátky/2008). Do příběhu o odepsaných žoldnéřích v džungli likvidujících jihoamerického diktátora (tajná akce se provalí, americká vláda se od žoldnéřů distancuje, nastává masakr) obsadil diváky, kritikou i sebe samých odepsaných kolegů.

2. Dva gigantičtí rivalové 80.let Stallone a Arnold se objeví v symbolických (ale možná o to vděčnějších) roličkách bok po boku též v indické akční komedii Kombakkht Ishq o kaskadérovi, hledajícího štěstí v Hollywoodu. V  traileru je vidět zatím jen Sly, ale zákulisní informace avizují i Arnieho.

3. Téměř 50-letá belgická puma Van Damme se v roce 2008 vrátil v mini hitu JCVD a nyní přijde v Universal Soldiers: The Next Generation. V „jedničce" Rolanda Emmericha proti sobě stáli Van Damme a Dolph Lundgren, v dvojce (1999) se vrátil už jen Van Damme, ale v trojce znovu uvidíme i Dolpha. Dobrou zprávou je, že trojku produkuje Dean Devlin (dlouholetý Emmerichův kolega). Režíruje však John Hyams, syn Petra (Relic, Konec dní), který se na filmu podílí jako kameraman. Americká vláda vyšle univerzální vojáky do Evropy, kde hrozí rozpoutání atomové války. Ale v komandu „dokonalých" vojáků se nachází i vyklonovaný Dolph, jehož postavě v minulosti mírně řečeno „prdlo v kouli".

4. Pracovitý Van Damme se letos vrátí k režii! Zatím režíroval jen jednou (oslava bojových umění Souboj cti/1996) a nyní se chystá na The Eagle Path z koprodukce USA/Hongkong/Thajsko. Film natočí podle vlastního scénáře a údajně to „nemá být žádný hloupý akční film".

5. Jednu z mála vrásek na čele fanoušků akce v souvislosti s The Expendables způsobila informace, že Stallone oslovil i Stevena Seagala a Van Dammea... a oba odmítli. Ale s tím, že si natočí vlastní akční inferno! Weapon bude o dvojici špičkových bojovníků, kteří spojí síly v boji proti drogovému kartelu. Avšak to, že Van Damme bude expert na nože a Seagal odstřelovačem naznačuje, že dva akční veteráni nezadržitelně stárnou a chtějí se před kamerou hýbat co nejméně.

Van DammeStallone $ StathamLundgren

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře