text

Krvavý Měsíc

Přidáno: 01.06.2009 | Autor: IvanKucera | Přidal: marcel13

Jsou filmy, od kterých nic nečekáte až do takové míry, že si častokrát až když vyjde trailer vzpomenete, že se začali vůbec natáčet. Prvé ukázky vás však velmi zaujmou, například triky, originální zápletkou anebo atmosférou či hereckými výkony a vy  zpytujete duši za sklon k podceňování. Bude sci-fi horor Měsíc (Moon) černým koněm roku 2009?

The Moon posterThe Moon poster

Atmosféra je minimálně v traileru úžasná a tak nám nezbývá nic jiného, než doufat, že ve výsledku filmu bude minimálně stejně kvalitní. Sam Rockwell, jinak expert spíš na bláznivé vedlejší figurky (Divoký Bill ze Zelené míle momentálně ostře zařezává jako protivník Roberta Downeyho Jr. v právě natáčeném Iron Manovi 2),se představí jako zaměstnanec firmy, která na Měsíci těží pro planetu Zemi vzácný plyn. Osamělému muži se brzy skončí tříletý pracovní kontrakt v špičkově vybavené měsíční základně. Jak to už ale ve filmech chodí, v poslední chvíli se nudná stagnace změní v boj o holý život, když... Dost, více nebudeme prozrazovat, když ani ze samotného traileru není jasné, co přesně hrdinovi naruší jeho stereotypní (ale aspoň zdraví neškodný) vesmírný pobyt. Zdá se ale, že pokud máte rádi filmy Sunshine, 2001: Vesmírná odysea, Vetřelec, Horizont události a Solaris (ruský i americký), přijdete si na svoje.

V dalších rolích britského komorního (co však neznamená, že bychom přišli o nádherný dizajn skafandrů anebo působivý povrch Měsíce) příběhu se představí... nikdo. One man show Sama Rockwella doplní snad jen držitel dvou Oscarů Kevin Spacey (Obvyklí podezřelí, Americká krása) jako hlas „smajlíkového" (viz. trailer) počítače, který dělá ústřednímu hrdinovi společnost.

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře